Klacht: Geen begrip tonen voor miscommunicatie

AZ2020 op 16 november 2020 over CMIB Incassobureau in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
CMIB Incassobureau has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 november 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Jansen, Naar aanleiding van uw klacht heb ik vandaag telefonisch contact met u opgenomen. Wij hebben uw klacht besproken. Ik heb u een uitleg gegeven hoe het proces verloopt met het versturen van de rekeningen. Ik heb u...

Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 16 november 2020

Een klant van CMIB Incassobureau ervaart onduidelijkheid over een ontvangen rekening op een oud adres, na een verhuizing in maart 2020. Ondanks het doorsturen van post en het idee dat zijn adres bij de orthodontiepraktijk was aangepast, ontving hij een rekening die bij CMIB terechtkwam. Tijdens een gesprek met een medewerker van CMIB voelde de klant zich niet gehoord en kreeg hij geen begrip voor zijn situatie.

Mijn Klacht:

Onduidelijkheid vanuit CMIB.

Ik heb op mijn oude adres een rekening ontvangen.
Ik ben rond maart 2020 verhuisd. Ik kreeg altijd de post doorgestuurd vanuit mijn oude adres maar op een gegeven moment niet meer.
Ik was vergeten bij mijn orthodontiepraktijk mijn adres te wijzigen, dacht dat dat geregeld was omdat mijn ziektekostenverzekeraar ook inmiddels mijn nieuwe adres heeft. Sinds oktober 2017 had ik een beugel die in mei 2020 eruit is gegaan. Ik verwachtte geen rekeningen meer, dacht dat ik helemaal bij was. Totdat dus bleek dat er nog een rekening openstond. Die dus uiteindelijk bij het CMIB terecht is gekomen.

De medewerker van het CMIB , en het gesprek is opgenomen, toonde op geen enkele wijze begrip voor de situatie en drukte enkel mij als persoon op mijn ‘fouten’ pas toen ik hier wat van zei , ik voelde mij asociaal behandeld door de werkwijze, en naar de namen vroeg van de persoon aan de telefoon werd aangegeven dat zij mogelijk wel bereid was om mee te denken. Het gesprek is opgenomen dus de bewijzen hiervan zijn aanwezig. Daarna heb ik gevraagd om de naam van de persoon of de naam van de teammanager of directeur , enkel haar voornaam en de voornaam van de teammanager(Melissa) was men bereid te verstrekken. Achternamen worden niet verstrekt. Tevens staat in de brief dat er direct betaald dient te worden, met hangen en wurgen werd informatie hieromtrent verstrekt, namelijk dat ‘men eerst nog een brief ontvangt en dat de termijn 10 dagen is’. Deze termijn zet CMIB niet in de incassobrief. Dit incassobureau is mijns inziens enkel bezig om snel mogelijk de €40,- die wettelijk toegestaan is zo snel mogelijk te innen, hierbij wordt in eerste instantie geen begrip getoond voor bepaalde omstandigheden waardoor een en ander mis is gegaan.
Daarnaast werkt men niet transparant en is het onduidelijk met welke personen is gesproken. Verder zie ik ook op de internetsite geen transparantie over bijvoorbeeld klachtenprocedures en waar te zijn. Al met al kort gezegd…geen transparantie als bedrijf en geen begrip voor mensen tonen doel nummer 1 is het zo snel mogelijk cashen van de 40,- BIK. Zodat men zelf aan het einde van de maand voldoende eten en de hyptoheek kunnen betalen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer dit incassobureau op de juiste wijze omgaat met de mensen en dat men transparant is , zowel op de website als tijdens telefonische gesprekken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar CMIB Incassobureau over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door CMIB Incassobureau in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat CMIB Incassobureau een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

CMIB Incassobureau

Heeft op 17 november 2020 om 16:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door AZ2020
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM