Klacht: Chubb weigert gebroken iphone 12 scherm te vergoeden

harrybal op 23 november 2020 over Chubb in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Chubb
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 23 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn iPhone 12 pro zat in mijn achterzak. Toen ik deze uit mijn zak haalde was het scherm gebarsten. De scheur zat precies over de selfie-camera, waardoor deze beelden ook wazig waren.
Schade gemeld bij Chubb en het bovenstaande verklaard.
De claim is afgewezen omdat Chubb niet kan vaststellen of het kapot gaan van het scherm wel gedekt wordt door de verzekering. Ik had aannemelijk moeten maken dat er een incident (zoals laten vallen) was gebeurd waardoor de telefoon kapot ging.
Het feit dat het scherm kapot ging in mijn achterzak was klaarblijkelijk in hun ogen geen incident !!! Alsof dit spontaan gebeurd was !!

Gewenste Oplossing:

Indien het scherm op hun kosten (minus eigen risico) gerepareerd wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Chubb

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Chubb nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door harrybal
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM