Klacht: verkeerde informatie annulerings verzekering

willie wortel op 06 oktober 2014 over Cheaptickets.nl in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Onze afdeling Customer Support heeft op 7 oktober een uitgebreide e-mail naar de passagier verstuurd.

Status Opgelost
Datum 6 oktober 2014

Een klant van Cheaptickets.nl heeft een klacht ingediend over onjuiste informatie met betrekking tot de annuleringsverzekering. Na het boeken van vliegtickets en contact met de klantenservice, kreeg de klant te horen dat de verzekering pas op de dag van vertrek of kort daarvoor inging. Bij het gebruik van de verzekering bleek dit echter niet te kloppen, wat leidde tot problemen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

op 14 augustus 2014 beloot ik samen met een maat een vakantie naar thailand te boeken dus we hadden ook vliegtuigtickets nodig zo gezecht na eenn beetje googlen kwamen we bij cheap tickets op de voordelige reis met emerates retout van en naar bestemming. Prima ik geboekt tickets online ontvangen keurig zoals in de mail stond. ik leg voor de zekerheid s avonds contact met cheap tickets omdat ik even onzeker was hoe het zit met de annulerings verzekering. IK werd te woord gestaan en kreeg antwoord op de vraag moet de annulerings verzekering al ingaan of niet daarop werdt geandwoord NEE HOOR OP DAG VAN VERTREK OF IETS DAARVOOR IS GOED. MOOI NIET WAAR BLIJKT DUS!!!!! ik ben de ongelukkige die van zn verzekering gebruik moest maken en als t niet waar is DAT KAN NIET MEER OMDAT JA CHEAPTICKETS DE ANNULERINGSVERKERING direct moet ingaan NIET PAS EEN PAAR DAGEN OF 2 WEKEN ervoor goed. ik sta met de rug tegen de muur want ik ben gewoon 633 euro kwijt cheap tickets gebeld en een flinke appel mee geschild maar er niets mee opgeschoten ER KLONK TOT MIJN WOEDE OF IK BEWIJS HAD DAT DAT GEBEURD WAS OP PAPiER!!!!!!!!!! cheaptickets jullie hebben hier een bende van gemaakt ik ben hier niet klaar mee

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als ik mijn geld voor de gemaakte schade terug gekregen heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Cheaptickets.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Cheaptickets.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Cheaptickets.nl

Heeft op 07 oktober 2014 om 14:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Onze afdeling Customer Support heeft op 7 oktober een uitgebreide e-mail naar de passagier verstuurd.

Alle klachten die gemeld zijn door willie wortel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM