Klacht: Uit vliegtuig gezet

hildeonis op 22 juli 2014 over Cheaptickets.nl in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Er is op 23 juli een e-mail met toelichting gestuurd naar de klant vanuit onze afdeling Customersupport.

Status Opgelost
Datum 22 juli 2014

Een reiziger had een vlucht geboekt naar Litouwen, maar werd enkele minuten voor vertrek uit het vliegtuig gezet. Na een verwarrende dag op Schiphol keerde de reiziger teleurgesteld terug naar huis, terwijl de vlucht naar Vilnius gepland stond om 19:35. Het reserveringsnummer van de vlucht was YG3GNS.

Mijn Klacht:

Vandaag zou ik naar Litouwen vliegen om daar een vriendin op te zoeken die ik tijdens een uitwisseling heb leren kennen. Dit liep echter allemaal anders dan verwacht en na een verwarrende dag op Schiphol ben ik weer thuis in het oosten van Nederland, terwijl ik op dit tijdstip eigenlijk aan het landen zou moeten zijn en haar bijna had moeten kunnen zien.
Het reserveringsnummer van mijn vlucht is YG3GNS en de vlucht vertrok om 13.15 vanmiddag en zou om 17:05 landen in Kiev om daar een tussenstop te maken van 2 uur en 30 minuten en om 19:35 verder te vliegen naar Vilnius, Litouwen.

Het liep allemaal anders omdat ik uit het vliegtuig gezet ben, enkele minuten voor vertrek. Terwijl ik al een tijd in mijn vliegtuigstoel zat (een kwartiertje misschien?) kwam er een Nederlandse grondstewardess van de KLM (het was een gecombineerde vlucht; Ukraine International Airlines, KLM en nog een andere luchtvaartmaatschappij) naar me toe om te vragen of ik met een id-kaart reisde, ik antwoordde bevestigend. Later kwam de vraag wat mijn eindbestemming was; ”Litouwen”, en dat leek oké te zijn. Later kwam ze echter terug om me van boord te halen omdat ik blijkbaar niet met een id-kaart Oekraïne in mag, terwijl dat niet eens mijn eindbestemming is. Terwijl ik verdwaasd achter haar aan liep nadat ze had gezegd ”we gaan kijken wat we voor u kunnen doen en u helpen met het omboeken van de vlucht” en achter de balie van de gate waar ik 20 minuten geleden nog had zitten wachten door het raam keek, zag ik dat de slurf al van het vliegtuig gekoppeld werd en verloor ik de hoop dat het nog goed zou komen.

Ze ging toen even weg en verzocht mij te wachten en dat deed ik. Toen ze terug kwam werd er wel erg gemakkelijk gedaan over de beloofde hulp. Ze vroeg bij wie ik geboekt had en ik noemde Cheaptickets.nl. Toen zei ze dat ik dan maar naar de balie van Cheaptickets.nl moest gaan op het vliegveld en het daar verder moest vragen. Verbaasd liep ik naar buiten door de paspoortcontrole samen met allemaal passagiers die net uit een vliegtuig Nederland binnen kwamen en door de bagagehal weer naar waar ik deze dag begonnen was, de vertrekhal. Na lang zoeken en rondvragen bleek er helemaal geen balie van cheaptickets.nl te bestaan op Schiphol en heb ik jullie klantenservice gebeld die vervolgens weinig voor me konden doen, behalve omboeken naar een hele dure vlucht op 24 juli waar ik veel extra kosten aan zou hebben. Dit was het voor mij niet waard.

Nu ik er over na begin te denken kloppen een aantal dingen toch niet aan dit verhaal.
* Hoe kan het dat de incheckmachine het prima vond dat ik mijn id-kaart scande en zonder twijfelen twee boardingpasses voor me uitprintte, één naar Kiev en één van Kiev naar Litouwen?

* Hoe kan het dat ik elke controle gewoon doorgekomen ben met mijn id-kaart en al 15 minuten in mijn vliegtuig zat en er toen alsnog uitgepikt werd? Als ik écht een paspoort nodig heb voor die twee uurtjes overstaptijd waarin ik niet eens buiten de muren van het vliegveld kom had dit toch al veel eerder in het proces opgemerkt moeten worden? In mijn boeking wordt bovendien aangegeven dat het strafbaar is om een vlucht die wel in je boeking staat niet te gebruiken, ik had dus niet eens in Kiev kunnen blijven, ook al had ik het gewild.

* Hoe kan het dat het voor het boeken van de vlucht nergens duidelijk aangegeven staat dat als je naar een EU-land gaat maar overstapt in een land als Oekraïne, je blijkbaar een paspoort nodig hebt?

* Hoe kan het dat als ik op de website van de KLM onder het kopje ‘bereid uw reis voor’ al mijn reisgegevens invoer en dan dit verwarrende stukje tekst krijg over voorwaarden voor reisdocumenten:
– Passports and/or passport replacing documents issued to
nationals of Netherlands must be valid on arrival.
Passport Exemptions:
– Holders of a National ID Card issued to nationals of Netherlands.
VISA NOT REQUIRED
”Exemptions” vertaalt naar ”vrijstellingen”, wat er op duidt dat een id-kaart ook een geldig document is in deze situatie, hoogst verwarrend dus.

*Waarom is er binnen de medewerkers ook geen duidelijkheid over wat wel en niet mag? Wat als ik wel was mee gegaan met de vlucht en in Kiev had gezeten maar niet de paspoortcontrole was doorgekomen?

Als ik duidelijk was ingelicht had ik mijn vlucht geboekt met een tussenstop in Kopenhagen in plaats van in Kiev en had het me een hele grote teleurstelling en heel veel geld bespaard. Ik verwacht dan ook dat u zoekt naar een passende oplossing voor mijn probleem en ik kijk uit naar uw reactie.

Met vriendelijke groeten,

Gewenste Oplossing:

Na het aanbieden van excuses voor de onduidelijkheid en het aanbieden van een vergoeding voor de gemaakte kosten, óf het kosteloos mogen boeken van een nieuwe vlucht die deze zomervakantie zou vertrekken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Cheaptickets.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Cheaptickets.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Cheaptickets.nl

Heeft op 23 juli 2014 om 10:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is op 23 juli een e-mail met toelichting gestuurd naar de klant vanuit onze afdeling Customersupport.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Cheaptickets.nl beoordeeld.

hildeonis

Heeft op 25 juli 2014 om 12:42 geantwoord

Cheaptickets ging niet in op alle vragen van mijn e-mail en gaf niet toe onduidelijk te zijn geweest. Zij geven aan dat de klacht is opgelost maar naar mijn mening is dit niet het geval.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM