Klacht: terugbetaling duurt onacceptabel lang

Jacqueline Hoebers op 05 oktober 2015 over Cheaptickets.nl in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 oktober 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Jaqcueline, Bedankt voor het doorsturen van de gegevens. In tegenstelling tot wat mijn collega aan je heeft doorgegeven hebben wij het bedrag van Germanwings nog niet ontvangen. Wel is besloten dat wij dit bedrag alvast aan je gaan terugbetalen...

Status Opgelost
Datum 5 oktober 2015

Na de annulering van hun vliegtickets op 3 augustus 2015, zou de klager ongeveer 113 euro aan luchthavenbelasting terugkrijgen. Ondanks meerdere telefoontjes en een e-mail aan Cheaptickets.nl heeft de klager tot op heden geen terugbetaling ontvangen, wat leidt tot frustratie over de lange wachttijd voor het terugkrijgen van hun geld.

Mijn Klacht:

Na annulering van onze vliegtickets zouden wij nog een bedrag terug betaald krijgen van plusminus 113 euro (luchthavenbelasting). De vlucht zou zijn geweest op 3 augustus 2015. Op 4 augustus (de dag erna dus) is het geld vanuit Germanwings uitbetaald op de creditcard van Cheaptickets. Na 2 telefoontjes en een mail met verzoek tot terugbetaling heb ik tot op heden nog geen cent terug gezien!! Ik mag geen schuttingtaal of scheldwoorden gebruiken en daar heb ik alle respect voor, maar hè, iemand onnodig lang zijn zwaarverdiende geld achterhouden zou toch ook niet moeten mogen. Jeetje wat erger ik me toch aan zulke instanties en bedrijven die met je kunnen doen wat ze willen. Ik kan nu alleen maar wachten of en wanneer ik mijn geld terug krijg, en in ieder geval nooit meer boeken via Cheaptickets. Hoezo Cheap?

Gewenste Oplossing:

Ik ben blij als ik mijn geld eindelijk terug heb, maar tevreden pas als ze eerlijke praktijken gaan uitvoeren. Helaas zal ik dat niet gaan meemaken en daar heeft dat 'cheap ' alles mee te maken denk ik.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Cheaptickets.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Cheaptickets.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Cheaptickets.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Cheaptickets.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Cheaptickets.nl

Heeft op 09 oktober 2015 om 10:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Jacqueline Hoebers

Heeft op 13 oktober 2015 om 08:44 geantwoord

Hoezo oplossing? De status is door cheaptickets gewijzigd in opgelost .......... maar wij hebben nog steeds onze centen niet terug dus ik snap het niet zo goed. Werkelijk waar schandalig wat hier gebeurt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM