Klacht: plooien in bankstel

ricky vogels op 08 november 2014 over Chateau d Ax in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Chateau d Ax has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant heeft herkeuze gemaakt, deze wordt 28-1 a.s. geleverd

Categorie Meubelwinkels
Status Opgelost
Datum 8 november 2014

Na de aankoop van een bankstel in februari vertoonde het meubel na enkele weken plooien. Een monteur constateerde dat het bankstel meer decoratief dan functioneel was, wat de klant onacceptabel vond. Na acht maanden kreeg de klant te horen dat de klacht was behandeld en dat er een nieuw bankstel mocht worden uitgezocht, maar sindsdien is er geen verdere communicatie geweest.

Mijn Klacht:

heb in februarie n bankstel van jullie gekregen,maar na n paar weken zat het hele bankstel onder de plooien,er is toen n monteur geweest heeft foto`s gemaakt,en gezegt dit is n bankstel voor naar te kijken niet voor op te zitten,sorry maar daar heb ik geen bankstel voor,vorige week kreeg ik n telefoontje dat mijn klacht is behandeld,na ruim 8 maanden,en dat ik n nieuw bankstel mocht uitzoeken,maar heb niets meer gehoord,ik hoop dat er nu eindelijk eens wat ga gebeuren want dit is echt verschrikkelijk,met vriendelijke groet h.a.m vogels

Gewenste Oplossing:

ben nog niet geholpen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Chateau d Ax over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Chateau d Ax in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Chateau d Ax een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Chateau d Ax

11 jaren geleden - Hoi Ricky Vogels, Zoals afgesproken komen wij 28 januari de nieuwe bank leveren. Excuses dat de communicatie niet helemaal naar wens is verlopen. Veel woonplezier met je nieuwe bank. Groet, webcare Chateau D'Ax

Chateau d Ax

Heeft op 23 januari 2015 om 09:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant heeft herkeuze gemaakt, deze wordt 28-1 a.s. geleverd

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM