Klacht: factuur

[email protected] op 15 januari 2016 over Chateau d Ax in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Chateau d Ax has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Meubelwinkels
Status Open
Datum 15 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het is eigenlijk geen klacht, maar ik wil melden dat ik mijn factuur die ik ontvangen heb bij de aankoop van een zetel verloren ben. Kan u mij een nieuwe factuur mailen/scannen aub samen met de garantievoorwaarden. Volgende week wordt mijn nieuwe zetel geleverd, heb hem besteld via chateau d Ax in de woonboulevard in Heerlen (naast de Ikea) en mijn 5 jaar garantiekaart is nummer 031200116017. Heb reeds een voorschot betaald van 1300 euro en zou ook graag het restbedrag kennen voor bij de levering. Levering vindt plaats in de Zonneweeldelaan 25 bus 44 te Genk, naam is Ann Chorkawa, en de levering zal plaatsvinden op 21 januari 2016.
Mijn mailadres is [email protected]
Met dank.

Gewenste Oplossing:

Als ik de dubbel factuur ontvang

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Chateau d Ax

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Chateau d Ax over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Chateau d Ax nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM