Klacht: Geen medewerking van Capabel bij ziekte.

MMdenDaas1 op 22 februari 2023 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Capabel Onderwijs has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 februari 2023
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Den Daas, U heeft deze klacht ook rechtstreeks naar de klachtencommissie van Capabel Onderwijs gestuurd. Zoals ik u al heb gemeld zal de afhandeling van deze klacht dus via het officiële e-mailadres van de klachtencommissie worden verstuurd en...

Status Opgelost
Datum 22 februari 2023

Een student van Capabel Onderwijs heeft een klacht ingediend bij de klachtencommissie vanwege gebrek aan medewerking bij ziekte. Na een ongeval in augustus 2022, waarbij de student hersenletsel opliep, ondervond hij problemen met het afronden van zijn opleiding, ondanks het behalen van bijna alle examens en het praktische deel. De student vraagt om ondersteuning en begrip van de onderwijsinstelling in deze moeilijke situatie.

Mijn Klacht:

Aan: de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Kerkdriel, 22-02-2023
Onderwerp: indiening klacht

Geachte commissieleden,

Sinds september 2021 volg ik de verkorte MBO 4 opleiding Paraveterinair bij Capabel in Utrecht. De opleiding bestaat uit de kwalificatie en keuzedelen. De kwalificatie duurt het gehele schooljaar eindigend met 26 examens. De keuzedelen 9 weken, afgerond met 3 opdrachten. In juli 2022 heb ik alle examens behaald, m.u.v. het eindgesprek. Door een softwarefout bij Capabel kon het eindgesprek pas in oktober 2022 worden gepland. Het praktische deel voorafgaand aan het eindgesprek heb ik afgerond. Van de 576 uur stage resteert nog 3 uur.

Helaas liep ik op 20-8-2022 door een ongeval hersenletsel op met als gevolg ernstige fysieke- en cognitieve beperkingen. In eerste instantie was de diagnose een hersenschudding, maar uiteindelijk bleek het een hersenkneuzing te zijn. Dit werd pas later duidelijk gedurende de reïntegratie waardoor ik in november opnieuw geheel uitviel. Ik wilde zo graag mijn opleiding afronden, ik was er bijna. Herhaaldelijk maar tevergeefs heb ik gevraagd of er mogelijkheden waren voor studenten met een beperking, bijv. een deel van de lessen online volgen om de inspanningen op lesdagen te beperken.

Van Capabel kreeg ik toestemming om i.p.v. september in november 2022 te beginnen aan mijn keuzedelen. In september startte ik met de stage de re-integratie. De geleidelijke uitbreiding werd echter steeds moeizamer en nieuw specialistisch onderzoek volgde. November bleek niet haalbaar en er volgde uitstel tot februari 2023. Na consulten met meerdere specialisten kreeg ik de juiste diagnose en werd op 11-01-2023 door de neuroloog doorverwezen voor een multidisciplinair revalidatietraject. De intake vond plaats op 23-1-2023 en ik werd met spoed opgenomen in het programma dat startte op 30-01-2023. Hun advies: niet werken en studeren, maar rusten en herstellen. Eén jaar na het letsel kan beoordeeld worden of er sprake is van volledig herstel. Voor nu is de verwachting dat ik in oktober/november 2023 het keuzedeel kan doen. Door de aard van de aandoening is de prognose alleen globaal te stellen.

Na opnieuw uitstel te hebben gevraagd ging de directie niet akkoord. Zonder duidelijk verifieerbare argumenten. Het enige argument is dat Capabel een diplomakwaliteitsgarantie moet kunnen geven en dat een ziekteperiode van iets meer dan een jaar dat niet waarborgt. Een student zou na een jaar de kennis van het kwalificatiejaar vergeten zijn. Van de directie moet ik de gehele opleiding overdoen tegen volledige betaling. Vrijstellingen bij Capabel worden pas bekend na aanmelding en betaling. Dat is vooraf betalen voor deels onbekende diensten.

Ik kon hierover geen regels of wetsartikelen vinden op de site van Capabel, alleen de volgende:
Bij herhaalde ziekmelding of langdurige ziekte kunnen Capabel Onderwijs en de student op basis van gezamenlijk overleg en een gezamenlijke inspanning een inhaaltraject overeenkomen, waarbij extra kosten in rekening kunnen worden gebracht.
Er is alleen een gesprek met de vestigingsmanager en niet met de directie geweest. Van gezamenlijk overleg is geen sprake; ik moest iedere keer weken wachten op antwoord. De gezamenlijke inspanning van de zijde van Capabel is nihil. Van een inhaaltraject is zo geen sprake.
In 2023 kost de opleiding circa € 7000. In 2021 betaalde ik al € 6500. De studiebeurs voor thuiswonenden is beperkt. Ik zal opnieuw moeten lenen voor 16 maanden levensonderhoud naast de opgebouwde schuld van vorig jaar. Dat is voor mij onmogelijk. Ik voel mij ernstig benadeeld. Door ziekte ben ik eerder niet in staat geweest diploma’s te behalen behalve op MBO 2 niveau. Ik ben 30 jaar, deze opleiding is voor mij dè kans op een fijne en redelijk betaalde baan.

Ik verzoek u mijn klacht in behandeling te nemen. Tevens heb ik een klacht ingediend bij de Inspectie van het Onderwijs.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik de keuzedelen van 9 weken met stage, plus 3 uur stage en een eindgesprek gebitsreiniging in oktober of november 2023 mag doen. En zo mijn diploma paraveterinair behaal i.p.v. de hele opleiding opnieuw te doen. Ik ben bereid daarvoor enige extra kosten te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Capabel Onderwijs

Heeft op 23 februari 2023 om 12:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Den Daas,

U heeft deze klacht ook rechtstreeks naar de klachtencommissie van Capabel Onderwijs gestuurd. Zoals ik u al heb gemeld zal de afhandeling van deze klacht dus via het officiële e-mailadres van de klachtencommissie worden verstuurd en niet via deze site.

Met vriendelijke groet,
Klachtencommissie
Capabel Onderwijs

Alle klachten die gemeld zijn door MMdenDaas1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM