Klacht: help yoki aardbei/framboos is verdwenen uit de schappen.

esink op 20 maart 2013 over FrieslandCampina in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
FrieslandCampina has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 20 maart 2013

Een consument uit zijn onvrede over het verdwijnen van de Yoki drink in de smaak Aardbei/Framboos, die recentelijk is overgenomen door FrieslandCampina. Deze smaak was populair bij zijn kinderen en de verandering in het assortiment wordt als onterecht ervaren. De klager roept op tot het terugbrengen van deze specifieke smaak, die door velen wordt gemist.

Mijn Klacht:

Sinds kort is de Yoki drink van Mona overgenomen door Campina.
Campina heeft niet alleen de verpakking veranderd, maar ook alle smaken en dan ook nog 1 smaak uit het assortiment gehaald.
Juist deze smaak (combinatie Aardbei/Framboos zonder kleurstof) was de favoriete smaak van mijn kinderen. Dit was het enige drankje wat zij drinken en nu is het gewoon verdwenen.
Met mij, zijn er vele mensen die een klacht hierover hebben en vinden dat deze smaak MOET terug komen!
Je kan niet zomaar een goed product overnemen en de smaken gaan veranderen. Dat is gewoon belachelijk!

Gewenste Oplossing:

Gewenste oplossing
Ik ben pas tevreden als deze Yoki drink gewoon weer terug in de schappen van de supermarkt ligt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar FrieslandCampina over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb FrieslandCampina een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM