Klacht: voor de 3e keer een lange tak in mijn pakje shag!

Stefan De jong op 12 mei 2014 over Camel in de categorie Sigaretten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Camel has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 12 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de consument gesproken en hij stuurt ons de bewuste verpakking met tabak toe zodat wij deze kunnen laten onderzoeken.

Bedrijf Camel
Categorie Sigaretten
Status Opgelost
Datum 12 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vanmorgen trok ik mijn pakje camel blue open en na een paar x roken kwam ik hem al tegen een enorme tak! Precies even lang als een normaal vloeitje. En dit is al de 3e keer op rij

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag minimaal 1pag shag voor terug zien maar 3 zou fair zijn denk ik aangezien het de derde keer is!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Camel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Camel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Camel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Camel

Heeft op 12 mei 2014 om 10:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de consument gesproken en hij stuurt ons de bewuste verpakking met tabak toe zodat wij deze kunnen laten onderzoeken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM