Klacht: Te lang wachten

NJ2906 op 28 september 2023 over Burger King in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Fastfood ketens
Status Nieuwe klacht
Datum 28 september 2023

Een klant van Burger King heeft geklaagd over een lange wachttijd van meer dan 12 minuten voor een Big King XXL-menu. Ondanks dat er vijf klanten na hem hun bestelling snel kregen, moest hij zelf aangeven dat zijn burger al 10 minuten klaarstond. De klant vond het onbegrijpelijk dat medewerkers tijd besteedden aan het bijvullen van frisdrank terwijl er geen drukte was.

Mijn Klacht:

Vandaag ruim 12 min gewacht op een simpele menu Big King XXL voor 1 persoon. 5 klanten die na mij besteld hebben kregen hun eten direct. Als ik niet aangegeven had, dat mijn burger al 10 min al ligt te wachten zou ik na 20 min nog steeds aan het wachten zijn. Ik doe voor niet moeilijk hoor maar het is voor mij ongekend dat er 2 mensen de sinas moeten gaan bijvullen. Alles op een mega dooie gemak.sprake van drukte was er zeker niet!!!

Gewenste Oplossing:

Doe u mij eens maar een voorstel want ik heb eerder een klacht ingediend mbt punten die gespaard waren en na de update gewoon weg waren. Ik kreeg een mail dat ik maar moest gaan zoeken voor de transacties en dan aangeven. Ik vind dat wel heel erg makkelijk. Ik heb geen update gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Burger King

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Burger King nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door NJ2906
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM