Klacht: Schandalig behandeld

DewiMarkgraaff op 21 september 2020 over Burger King in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 21 september 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Samen bij de burger king Eindhoven stad wezen eten. Kwamen daar aan , en moesten al 10min wachten voordat er een nieuwe cassiere kwam. De nieuwe cassiere verstond en sprak geen Nederlands , dus ruim 20minuten staan treuzelen om onze bestelling te doen. Na de betaling kreeg eerst mijn man zijn bestelling , die is een plaats gaan zoeken. Ik heb toen nog ruim 15minuten staan wachten op mijn bestelling , ondertussen was het eten van mijn vrienden al koud. Terug gegaan dat het schandalig is om ruim 25minuten te moeten wachten en dan ook nog een koud krijgen. Kregen we als reactie dat we maar ergens anders heen moesten omdat ze ons niet konden verstaan….. Hier zijn we echt niet blij mee en zijn er niet meer over te spreken.!!!

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden als we ons geld terug krijgen of gratis maaltijd allemaal. En er actie wordt ondernomen bij de desbetreffende manager!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Burger King

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Burger King nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door DewiMarkgraaff
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM