Klacht: bezwaar indinen van een maneger

siyamak op 12 mei 2015 over Burger King in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 12 mei 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte heer/ mevrouw

Ik wil een bezwaar indienen tegen een maneger van burgerking in rotterdam centraal. de afkomst van de maneger is afghan en de naam is Safi.
Ik ben met koningsdag naar burgerking geweest met mijn vrouw en 2 verinden. we hadden eten besteld. ik had een klacht kaart en mijn virend heeft 3 kaart. waar bij je dan een menu kan bestelen en niet hoef betalen. ze had het via fotbal loterij gewonen.
de maneger kwam naar voren en zei hel agressief tegen mij van waar heb je deze kaart gehaald? waar iederen bij stond en me kon horen. hij praat echt vis tege mij.en hij zei jij bent dief.
de maneger zei tege mij je krijg geen eten van mij en deze kaat ga ik nu voor iedren schuren en dat heeft hij ook echt gedaan.
hij ging ook heel erg te keer en schold mij uit en zei tegen mij kom naar mijn dienst dan gaan we kijken wie sterker is. daarna beveiliging van centraal gekomen en hij geef de eten tege mijn vrouw.
ik hoop dat ik duidelijkt mijn verhaal hebt uit kunnen legen.
ik hoop dat ik hier op een reactie ontvangd.
u kunt ook contact opnemen met mijn email: [email protected]
alvast heel erg bedankt voor de moeite.
met vriendekijke groeten
siyamak rad

Gewenste Oplossing:

Hij moet tege ons exccus zegen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Burger King

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Burger King nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM