Klacht: Niet geleverde nachtkastjes

Sabrina VG op 29 november 2021 over BoschBedding in de categorie Bedden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Bedden
Status Open
Datum 29 november 2021

Een klant van BoschBedding wacht al zeven maanden op de levering van nachtkastjes, na twee eerdere verkeerde leveringen. Ondanks herhaaldelijk contact met het bedrijf, heeft de klant geen duidelijke informatie ontvangen over de vertraging, terwijl op de website van BoschBedding de nachtkastjes worden aangeboden met de vermelding van een snelle levering. Een recente e-mail met een screenshot van de website heeft nog geen reactie opgeleverd.

Mijn Klacht:

Na 2 keer een verkeerde levering wacht ik nu al 7 maanden op mijn nachtkastjes.
Al meerdere malen contact opgenomen want zelf hoor ik helemaal niks van hun.
De laatste reden die werd gegeven was dat ze geen idee hebben wanneer ze weer binnen komen door grondstoffen tekort. (Al 7 maanden!)
Nu ik laatst op hun site keek bij die zelfde nachtkastjes stond er tot mijn verbazing onder : snelle levering!
Ik heb hiervan een screenshot gemaakt en meteen weer in de mail gekropen. Nog geen antwoord ontvangen van ze.

Gewenste Oplossing:

Ik wil in elk geval dat er wordt meegedacht over een passende oplossing of compensatie.
Ik wil mijn nachtkastjes.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BoschBedding

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BoschBedding nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sabrina VG
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM