Klacht: koud eten

Martha1956 op 14 juni 2016 over Bolderman in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bolderman
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 14 juni 2016

Tijdens een reis naar Italië met Bolderman op 25 april, ervoeren de reizigers dat het avondeten van dag 2 tot dag 7 koud was, ondanks dat ze al meerdere keren met het bedrijf op reis waren geweest. Dit leidde ertoe dat verschillende gasten elders gingen dineren, terwijl slechts 23 personen bij het hotel bleven. De reizigers hopen bij hun volgende geboekte reis wel warme maaltijden te ontvangen.

Mijn Klacht:

Op 25 april vertrokken we met de Bolderkar naar Italië.
We hadden ’n reis geboekt , bestemming San Feliciano aan het meer
van Trasimeno. Het was volgens ons voor de 12 of 13 de keer dat we met Bolderman op reis gingen. Maar ’t eten ‘savonds was verreweg van
goed. We waren samen met zo’n 150 pratende en schreeuwende
kinderen aan ’t dineren. Het avondeten was van dag 2 tot dag 7 koud,
met als gevolg dat er verschillende mensen ergens anders gingen eten
en we waren maar met 23 personen. Ik hoop op de volgende reis wel warm te eten krijgen want we hebben die al geboekt. Hotel Ali Sul
Lago was verder prima alleen nog graag WARME MAALTIJDEN.

Gewenste Oplossing:

De reis was verder wel goed

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM