Klacht: Hotel Kronenburg in Denkendorf Duitsland

ynis op 15 augustus 2019 over Bolderman in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bolderman
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 15 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Dit hotel was een overnachting op de terug reis. Het is een smerig on- hygienisch geheel. In kamer liep de douche niet door, haren in beddengoed, schimmelplekken in muren, Toilet vies etc. Meerdere mensen uit onze bus hebben foto,s gemaakt, Zo ook anderen klanten van andere bus van reisorganisatie Bolderman die hier zijn geweest.Heb ze mogen aanschouwen. Te smerig voor woorden.

Gewenste Oplossing:

Ik denk dat er meerdere mensen zijn die zullen zeggen. Streep dit hotel zonder meer uit jullie aanbod. Dit kun je klanten niet aandoen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bolderman

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bolderman nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM