Klacht: Niets bestellen bij blueblizz!!!!M

Angela3 op 10 maart 2013 over Blueblizz in de categorie Internetshops - Sport

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Blueblizz
Status Open
Datum 10 maart 2013

Een klant heeft drie weken geleden Maresflippers besteld en betaald bij Blueblizz, maar heeft deze nog niet ontvangen. Ondanks de belofte om tussen 4 en 10 maart bericht te krijgen, is er geen communicatie mogelijk vanwege bedrijfsorganisatorische redenen, wat het vertrouwen in de bestelling heeft aangetast. De klant vindt het opmerkelijk dat het bedrijf is aangesloten bij de Thuiswinkelwaarborg, ondanks de problemen.

Mijn Klacht:

Een paar Maresflippers besteld en betaald 3 weken geleden en nog steeds niks ontvangen. Zou tussen 4 en 10 maart bericht krijgen. Helaas waren ze door bedrijfsorganisatorische redenen niet in staat om mails te ontvangen.
Ik vertrouw er niet meer op dat ik mijn bestelling ontvang, raar want ze zijn wel aangesloten bij de THUISWINKELWAARBORG. Vreemd toch!

Gewenste Oplossing:

Mijn bestelling ontvangen EN mijn geld retour op mijn bankrekening gestort krijgen, voor alle moeite die er gedaan wordt langs mijn kant om maar enig contact te krijgen met dit bedrijf, die een certificaat van de THUISWINKELWAARBORG in zijn bezit heeft.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Blueblizz

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Blueblizz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM