Klacht: Proefpakket vervolgens kleine letters

donnykim op 17 april 2014 over Bioshape Pharma in de categorie Medische produkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bioshape Pharma has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Er is telefonisch contact geweest. Abonnement is opgezegd.

Categorie Medische produkten
Status Opgelost
Datum 17 april 2014

Een klant van Bioshape Pharma heeft een klacht ingediend over het ontvangen van een automatisch vervolgpakket na het bestellen van een proefpakket voor African Mango. De klant was zich niet bewust van de voorwaarden in kleine letters op de bevestigingsmail, waardoor hij onverwacht met een hoge kostenpost van bijna 80 euro werd geconfronteerd. De klant vraagt om een stopzetting van deze praktijken, die als misleidend worden ervaren.

Mijn Klacht:

Ik had een pakketje African Mango besteld en vervolgens kreeg je een mail voor bevestiging voor het bestellen van prooefpakket. Echter onderaan pdfje staat in kleine letters dat er automatisch vervolgpakket wordt gestuurd.

Dom van mij natuurlijk om pdf niet te checken aangezien het toch om een proefpakket ging van 4 euro. Nu moet je wel bijna 80 euro betalen voor iets wat jij nooit heb gevraagd.

Er zijn meerdere klachten en deze mafiapraktijk met kleine letters moet per direct stoppen

Gewenste Oplossing:

nooit

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bioshape Pharma

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bioshape Pharma over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bioshape Pharma nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bioshape Pharma in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Bioshape Pharma een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bioshape Pharma

Heeft op 02 juni 2014 om 18:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is telefonisch contact geweest. Abonnement is opgezegd.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM