Klacht: betaald maar niets ontvangen

e.f. op 13 juli 2012 over Zuka.nl in de categorie Websites - Building en Hosting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zuka.nl
Status Open
Datum 13 juli 2012

Een klant heeft twee maanden geleden een woning geplaatst en te koop borden besteld bij Zuka.nl, maar heeft tot nu toe niets ontvangen. Ondanks meerdere telefoontjes heeft de klant geen reactie gekregen van het bedrijf, wat als onprofessioneel en frustrerend wordt ervaren.

Mijn Klacht:

2 Maanden geleden heb ik een woning geplaatst en te koop borden besteld. Ik heb er diverse keren achteraan gebeld en tot op heden niets geen reactie en niets ontvangen!!!
Niet erg netjes en heel vervelend!!

Gewenste Oplossing:

Dhr/Mw moet gewoon fatsoenlijk contact opnemen en het geld terugstorten. Die te koopborden heb ik inmiddels niets meer aan.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM