Klacht: voor een dichte deur

tessa231 op 21 januari 2015 over Belleza in de categorie Mode

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Belleza has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Belleza
Categorie Mode
Status Open
Datum 21 januari 2015

Een klant had een afspraak bij Belleza, maar trof op de afgesproken tijd een dichte deur aan. Ondanks het wachten met vijf anderen, was er niemand aanwezig en ontving de klant geen bericht over een annulering. De klant vindt het onprofessioneel dat er geen communicatie is geweest en dat het bedrijf niet bereikbaar is.

Mijn Klacht:

afgelopen zaterdag had ik een afspraak staan bij Belleza.
afgelopen zaterdag stond ik echter voor een dichte deur. ik zou om 11 uur een afspraak hebben, maar er was niemand.
samen met nog 5 anderen hebben we staan wachten en zijn we uiteindelijk maar naar huis gegaan.

Geen mail gekregen, geen afmelding. Het kan dan iemand ziek is, maar dan is het wel netjes als je daar bericht van krijgt.
Ze zijn niet bereikbaar en er wordt niet gereageerd op mail

Gewenste Oplossing:

ik zou tevreden zij als ik contact met ze zou kunnen krijgen en als nog mijn behandeling krijg waar ik voor betaald heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belleza

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Belleza over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belleza nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM