Klacht: Oplichting door valse berichten te sturen om 21:36

samimi op 17 juni 2014 over Bekar.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bekar.nl
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 17 juni 2014

Een gebruiker van de datingsite Bekar.nl meldt dat hij is opgelicht door valse berichten. Na zich te hebben ingeschreven en een maandabonnement te hebben aangeschaft, ontving hij geen enkele reactie op zijn berichten, terwijl hij met een nieuw account dezelfde meisjes weer benaderde en opnieuw dezelfde berichten ontving.

Mijn Klacht:

www.bekar.nl is een datingsite gericht op de Turkse mensen in Nederland.

Ik heb me hierop ingeschreven om kennis te maken met Turkse meisjes.
Ik dacht ik tast het even af. Ik heb niet gelijk betaald.

Ik kreeg elke dag al een bericht. Na een dag of 4 zag ik een reactie van een leuk meisje. Ik dacht, laat ik reageren op haar bericht.

Om dat te doen moest ik dus betalen. Ik heb betaald voor een maand.
Toen kon ik dus pas mijn berichten zien en antwoorden.
Ik heb een reactie gestuurd naar enkele meisjes.

Nadat ik geen enkele reactie terug kreeg, werd ik argwanend. Ik kreeg überhaupt geen enkel bericht van geen enkele meisje meer.

Toen dacht ik, laat ik eens nog een account aanmaken met een andere foto en andere naam. Wat denk je?
Ik krijg van precies dezelfde meisjes, precies dezelfde berichten, op precies dezelfde tijd. 21:36. Toen wist ik dat het computer gegenereerd was en dat het niets meer dan oplichting was om je te laten betalen, omdat ze weten dat je op een gegeven moment toch wel wilt weten wat de meisjes schrijven.

Ik wil iedereen waarschuwen voor deze datingsite. Blijf hier ver van uit de buurt. Ik heb ze hierover gemaild en heb geen enkele reactie ontvangen.

Op de 2e account heb ik dus nooit betaald. Ik heb daar een stuk of 15 reacties ontvangen!!! Dus 15 nep accounts!!!

Gewenste Oplossing:

Eerst wil ik mijn geld terug en dat elke vorm van dit soort neppe reacties worden gestopt en alle nep profielen worden verwijderd!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bekar.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM