Klacht: Oplichting aan de deur

JLow op 08 september 2012 over BDR in de categorie Containerreiniging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf BDR
Categorie Containerreiniging
Status Open
Datum 8 september 2012

In april heeft een klant een verkoper aan de deur gehad die een aanbieding deed voor containerreiniging, waarbij twee containers voor de prijs van één zouden worden gereinigd voor € 3 per maand. Na het aangaan van de overeenkomst bleek de prijs echter € 79,50 per jaar te zijn, wat de klant niet accepteerde en hij annuleerde het contract. Ondanks de annulering en een bevestiging van BDR dat het contract niet doorgezet zou worden, blijft de klant ontevreden over de gang van zaken.

Mijn Klacht:

Begin April hebben we een verkoper langs de deur gehad met een verkooppraatje over het reinigen van de containers. Hij vertelde dat er een aanbieding was dat ze 2 containers schoonmaken voor de prijs van 1. Ik was dan 3 euro per maand kwijt.
Ik ben op dat aanbod ingegaan, een paar dagen later werd ik gebeld door BDR om de gegevens te controleren. Daar kwam de prijs ter sprake. Nu was de prijs opeens € 79,50 per jaar. 3 x 12 maanden is nog steeds € 36,- volgens mij. Ik heb toen gelijk telefonisch bij BDR aangegeven dat ik dan van het contract afzie. De dame aan de andere kant van de lijn zou er een notitie van maken zodat het contract niet verder doorgevoerd zou worden. Ik heb het briefje retour gezonden aan ze met de melding erop dat ik het wil annuleren. Alles binnen het gestelde termijn.
Vervolgens werd het bedrag een paar weken later toch van mijn rekening gehaald. Dit bedrag heb ik laten storneren. Ook heb ik ze een melding gegeven dat het bedrag eraf gehaald was maar dat ik geen contract meer heb.
Nu ontvang ik nog steeds aanmaningen van ze. Elke keer weer stuur ik ze een bericht met mijn verhaal maar er gebeurt gewoon niets. Alleen het bedrag wordt steeds hoger omdat ze elke keer nieuwe administratiekosten rekenen. Ik heb ze meerdere malen verzocht om het contract te ontbinden.

Gewenste Oplossing:

Contract ongedaan maken. Bedrijf opdoeken, pure oplichters!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM