Klacht: Kapotte fles

Heijdd01 op 07 juli 2015 over Bavaria in de categorie Bier

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bavaria has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

op 8 juli vanuit de consumentenservice telefonisch contact opgenomen en afgesproken het betreffende flesje voor nader onderzoek op te halen bij de consument.

Bedrijf Bavaria
Categorie Bier
Status Opgelost
Datum 7 juli 2015

Een klant van Bavaria meldt dat hij tijdens het openen van een fles bier bijna zijn vinger snijdt doordat de hals van de fles breekt. Hij uit zijn bezorgdheid over de veiligheid en vraagt om een traceerbaarheid van de fles via de SSCC-code. De klant heeft de kapotte fles apart gehouden voor het bedrijf.

Mijn Klacht:

L.s.,

Ik ben al jaren fan van jullie bier, helaas maak ik afgelopen avond een fles met de opener open en ok snij bijna mijn vinger omdat de hals breekt, ik vind dit ernstig omdat het wellicht komt Door verkeerd of oude flessen, ik stuur jullie deze mail door om eventueel tracebillety te kunnen uitvoeren dmv sscc code of dergelijke. Ik vind het verder jammer dat ik mijn laatste flesje van vandaag niet kon nuttigen.ik heb het flesje appart staan voor jullie.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het zeer waarderen dat ik een nieuw flesje zou krijgen :) of een krat :) blijven toch Hollanders he

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bavaria over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bavaria in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Bavaria een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bavaria

Heeft op 08 juli 2015 om 11:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

op 8 juli vanuit de consumentenservice telefonisch contact opgenomen en afgesproken het betreffende flesje voor nader onderzoek op te halen bij de consument.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Bavaria beoordeeld.

Heijdd01

Heeft op 08 juli 2015 om 19:36 geantwoord

Benieuwd of het beloond wordt !

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM