Klacht: Slecht medewerkster van Ballorig Hoorn

Lianna88 op 14 mei 2016 over Ballorig in de categorie Kinderen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ballorig is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Ballorig
Categorie Kinderen
Status In behandeling
Datum 14 mei 2016

Maxim uit Hoorn uit zijn onvrede over een medewerkster van Ballorig, die volgens hem niet geschikt is voor het werken met kinderen. Hij beschrijft de medewerkster als traag en onbeleefd, wat leidde tot zijn beslissing om met een groep kinderen het speelparadijs te verlaten. Maxim benadrukt dat hij regelmatig naar een andere vestiging gaat zonder klachten en vraagt om actie tegen het personeel in Hoorn.

Mijn Klacht:

Hoi ben Maxim wil graag dat jullie het medewerkster hard aan paken omdat ze niet hoor in een kinderparadijs te werken want ze is heel slecht tegen klanten op op 14/05/2016 ben ik met een groep kinderen weggegaan vanuit ballorig hoorn omdat eerste ze zijn heel erg langzaam tweede ze zijn heel erg onbleef tegen klanten en als ze zo verder gaan ben niet meer van plan om ballorig hoorn meer in te komen ze zijn niet normal ik ga weeklijks bij ballorig Heerhougowaard langs geen klachten over hoorn mederwerkster slechtttttttt. Te lui om haar dike reet te bewegen zo werkt dat niet ik betaal dus wil ook goed behandeld worden. Doe wat aan aub

Gewenste Oplossing:

?

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ballorig over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ballorig in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM