Klacht: Teleurstellend product en onvriendelijke klantenservice

Shannara55 op 25 mei 2025 over Babsoluut in de categorie Internetshops - Feestartikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Babsoluut
Status Open
Datum 25 mei 2025

Een klant van Babsoluut is teleurgesteld over een ontvangen product dat niet overeenkwam met de bestelling voor de traktatie van zijn zoontje. In plaats van het gewenste liggende ontwerp met specifieke kleuren en stijl, ontving hij een staand ontwerp met een andere tekst. De klant ervaart ook een onvriendelijke reactie van de klantenservice, die geen begrip toonde voor de situatie.

Mijn Klacht:

Mijn zoontje had met veel zorg een specifiek Minecraft design uitgekozen op de website, het was een strak, liggend ontwerp zonder poespas, precies zoals hij het wilde voor zijn traktatie. Wat we uiteindelijk ontvingen, was iets totaal anders:
– Een staand ontwerp in plaats van liggend,
– Een compleet andere stijl en kleurencombinatie,
– En tot overmaat van ramp stond er met koeieletters Minecraft Dungeons op, wat nooit de bedoeling was.

Dat had hij niet gekozen, en ik ook niet. Juist bij kinderen telt elk detail , hij was echt teleurgesteld, maar dat leek ze totaal niet te boeien want hun geld is toch al binnen.

Toen ik hierover contact opnam (na twee pogingen een reactie), kreeg ik geen begrip of excuses, maar een nogal botte en betweterige reactie. Er werd verwezen naar de algemene voorwaarden (die blijkbaar alles zouden rechtvaardigen), en de toon van de mail was allesbehalve klantvriendelijk. Eerder alsof ik lastig was, terwijl ik gewoon netjes aangaf dat het product niet overeenkwam met wat werd aangeboden.

Als goedmakertje kreeg ik een gratis printable om het zelf maar op te lossen. Alsof dat in de buurt komt van het zorgvuldig uitgezochte product waar ik voor betaald heb.

Er staat nergens duidelijk op de website dat het ontwerp zóveel kan afwijken. Wat je ziet op de site, is gewoon niet wat je krijgt. Dat is misleiding, hoe je het ook verpakt.

Voor mij nooit meer. Als je je kinderen een fijne traktatie wilt geven zonder stress, zou ik deze webshop overslaan

Gewenste Oplossing:

Een gedeelte teruggave van mijn geld. Een betere communicatie met klanten over een afwijkende verpakking, zodat er niet nog meer kinderen teleurgesteld worden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Babsoluut

Reactie van de melder van de klacht Shannara55

9 maanden geleden - Verbaasd me niet dat ze de klacht niet serieus nemen. Net als hun klanten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Babsoluut nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Shannara55
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM