Klacht: Slechtste service die maar bedenkbaar is.

Robintje op 29 oktober 2018 over Autodoc in de categorie Auto Onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Autodoc is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Autodoc
Categorie Auto Onderdelen
Status Nieuwe klacht
Datum 29 oktober 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had een wiellagerset en een bobine besteld op basis van mijn kenteken.
Beide onderdelen na een lange levertijd mogen ontvangen. Het was redelijk verpakt, maar alle 2 passen ze niet… na bijna een maand en 15 mails en veel telefoontjes 3 x het chassisnummer doorgegeven te hebben moest het toch wel eens klaar zijn! En de man aan de telefoon kapte maar af en hing op… 1 op de 100 spreken er belgs wat dus nog redelijk verstaanbaar is. Maar er was bij het 1e telefoongesprek afgesproken mij een passende wiellager te sturen. De prijs maakte niet uit want dat was voor hun! Nu nog niks en vinden ze het gek dat ik er boos om word en gaan ze maar schreeuwen zuchten enz aan de telefoon… dit bedrijf moet uit de lucht en snel!!!

Gewenste Oplossing:

Nooit meer!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Autodoc

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Autodoc nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM