Klacht: pomp werkt niet

Sablon Michel op 14 augustus 2019 over Autodoc in de categorie Auto Onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Autodoc has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Autodoc
Categorie Auto Onderdelen
Status Nieuwe klacht
Datum 14 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste,

Ik bestelde 2 identieke pompen met ordernummer N22002064. Ik heb deze pompen getest, 1 van deze pompen werkt perfect, de andere werkt niet.

Ik heb getracht contact op te nemen met de klantendienst om tot een oplossing te komen, hetzij een nieuwe pomp versturen of mijn geld terugstorten.

Echter word ik van het kastje naar de muur gestuurd en moet ik blijven foto’s doormailen.

Wanneer ik per telefoon contact opneem wordt er gezegd dat ik het chassisnummer van de wagen moet doorgeven alvorens ik kan worden verder geholpen?!

Deze pompen zijn IDENTIEK, dit was dus wel degelijk het juiste model.

Gewenste Oplossing:

Ik wens dan ook dat er mij een nieuwe wel werkende pomp wordt verzonden en uiteraard stuur ik de pomp die niet werkt terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Autodoc

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Autodoc nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM