Klacht: Verkeerde producten zenden en meer….

user-1369798 op 26 juli 2017 over Autodemontage Middelburg in de categorie Garagebedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Autodemontage Middelburg has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Garagebedrijven
Status Open
Datum 26 juli 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Via auto onderdelen bij dit bedrijf gekomen om een achterdeur. Alle info staat op internet van de auto het omgaat toch zenden ze een deur van een compleet ander bouwjaar. Ze gaven netjes aan de raam kapot was, dit was voor mij geen probleem.
Na dit melden van verkeerde bouwjaar zeiden ze gelijk stuur maar retour en verzendkosten geven we ook terug netjes zou je denken toch?

Toen begon het, geen bedrijf die het retour wou zenden na dagen proberen eindelijk wat gevonden.
Na ontvangt stuurt dit bedrijf een mail deur ontvangen maar glas helaas kapot. Dit is een grapje zeker ik heb zwart op wit met foto\’s dit al was voor verzending naar mij. Na dagen mailen geen antwoord te krijgen aangegeven bij de laatste mail ik een jurist in de armen neem. Nu opeens wordt gereageert met \”geld over gemaakt\”. Erg onprofessioneel dus en houden je aan t lijntje.

Gewenste Oplossing:

Ik me geld plus verzendkosten heb ontvangen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM