Klacht: Refri interiors, roestende poten boomstamtafel

user-1246246 op 13 januari 2016 over Atelier Yori in de categorie Sieraden en horloges

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 januari 2016

Een klant heeft ongeveer 2 tot 3 jaar geleden een set boomstamtafels gekocht bij Refri in Valkenswaard. Na intensief gebruik vertoonden de metalen poten van de eettafel en salontafel roest, ondanks dat de tafels op een tegelvloer staan en er weinig water in de buurt komt. De klant is ontevreden over de kwaliteit van de poten, die ernstig verroest zijn geraakt.

Mijn Klacht:

Ongeveer 2 of 3 jaar geleden een set boomstamtafels gekocht bij Refri te Valkenswaard. Deze suar boomstamtafels bestaan uit een eettafel van 1m80 lang en een grote salontafel. De salontafel kwam uit de showroom en de eettafel is op maat gemaakt.

Na een hoop bezoek van vrienden en hun kinderen, veel poetsen, vaak eten aan de tafels kwam er roest aan de metalen poten. De poten van de eettafel waren er erg aan toe. De onderkant was gewoon volledig verroest plus op de plaats waar de poten aan de tafel zijn vastgeschroefd is er al roest in het hout getrokken. Niet echt een plek waar er vaak water komt. We hebben een tegelvloer en dus poetsen we deze met nat, er wordt ook wel al eens water op de grond gemorst door kinderen. Maar om eerlijk te zijn in een huis leeft men en aan een eettafel moet men jawel… eten en drinken. De man die de poten heeft gemaakt voor de tafel (deze worden niet door Refri gemaakt) is toen bij ons langs geweest om de poten te bekijken. Het was volgens hem ook niet normaal en hij vroeg of er misschien nat was aangekomen. Ik beantwoorde hem dat ik natuurlijk wel moet kunnen poetsen en leven in mijn woning. De tegels van mijn huisbaas hadden dus ook nog roestvlekken die ik heb kunnen behandelen en niet volledig heb weg gekregen. Binnenkort zullen wij het appartement verlaten, hopelijk krijgen we hier geen gezeur mee.

De poten zijn geschuurd en behandeld op de plekjes waar roest zat. Er zijn rubbers onder geplakt zodat ze niet rechtstreeks op de grond staat en als het zou terugkomen moesten we terug contact opnemen. De man die de poten heeft gemaakt zei dat de volgende stap powdercoaten is en dat deze poten enkel zijn gelakt.

Een jaar later, vorig jaar november 2015 hebben we opnieuw contact opgenomen, nadat ik met een zaklamp onder de tafel ging kijken zag ik opnieuw roest opkomen. Ook aan de schroeven in het tafelblad zit roest. Wij zullen verhuizen naar een huis met een eiken vloer, dit is een koophuis en voor verhuis zullen wij de hele vloer moeten laten schuren en behandelen. Om te voorkomen dat de roest opnieuw onze vloer gaat aantasten hebben we contact opgenomen in eerste instantie met de man die de poten heeft gemaakt. Hij wil enkel en alleen powdercoaten als we dit zelf betalen. Refri zelf reageert traag en laat ons weten dat we zelf voor gelakte poten hebben gekozen en dit dus over onszelf hebben afgeroepen.

Op onze bestelbon staat niets vermeld over de poten enkel de tafel en de afmetingen. Er is ons mondeling nooit meegedeeld dat de poten kunnen gaan roesten en ook niet dat we deze niet met water mochten afkuisen of dergelijke. Dan is er ons ook nooit een alternatief aangeboden om de poten roestvrij te behandelen. Het lijkt me ook niet normaal dat de roest ook in het blad trekt en aan de bovenkant van de poten onderaan het blad zit en dus niet waar ik met mijn dweil kom.

Met andere woorden valt dit in mijn ogen onder garantie. Er werd ons bij aankoop ook gezegd dat we levenslange garantie hadden.

Gewenste Oplossing:

Betalen of powdercoaten en roestvrij behandelen van tafelpoten. In geval van niet tijdig reageren moet ik een externe firma inzetten, de verhuis komt er erg snel aan. Geen reactie meer sinds een week van Refri zelf.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Beste Ik zie dat er wat is misgelopen bij het aanduiden van het bedrijf. Ik had ingegeven "staat niet in lijst". Kan het aangepast worden naar Refri interiors by emotion in Weert? Bedankt!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM