Klacht: Reparatie laat maanden op zich wachten

Monique Lelieveld op 12 april 2023 over Artencraft in de categorie Fotoservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Artencraft
Categorie Fotoservice
Status Open
Datum 12 april 2023

Een klant van Artencraft heeft voor de tweede keer een midiset ter reparatie gestuurd vanwege een terugkerend probleem. Na een eerdere reparatie van twee maanden is het apparaat nu al bijna vier maanden weg, en de klant ontvangt weinig tot geen reactie van de reparatieafdeling. De klant is ontevreden over de lange wachttijd en de communicatie, en overweegt in de toekomst niet meer bij Artencraft te bestellen.

Mijn Klacht:

Voor 2de keer een midiset ter reparatie moeten sturen voor zelfde klacht. Eerste keer 2 maanden weg geweest en euvel niet (goed)verholpen. Nu al bijna 4 maanden weg. Heb al diverse keren gesommeerd apparaat retour te sturen maar er wordt vanuit de reparatie afdeling niet tot nauwelijks op gereageerd. Ik heb nu bijna half jaar geen radio set en nog even en de garantie is verlopen. Slechte zaak. Zou hier nooooit meer bestellen

Gewenste Oplossing:

Apparaat retour zodat ik het gewoon bij lg Nederland kan aanbieden nog in de garantie periode. Heb geen fiducie meer in hun reparaties

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Artencraft

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Artencraft nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Monique Lelieveld
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM