Klacht: Kapot rubber in de wasmachine en paarse vlekken in kleding

Gerti op 12 oktober 2012 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 12 oktober 2012

Een consument heeft twee klachten over het gebruik van Ariel wasmiddel. Ten eerste is het cupje van het wasmiddel vast komen te zitten in de wasmachine, waardoor het rubber beschadigd is en vervangen moest worden, wat kosten met zich meebracht. Ten tweede zijn er paarse vlekken op kledingstukken verschenen na het wassen en drogen, die zichtbaar werden tijdens het strijken.

Mijn Klacht:

Beste heer/mevrouw,

Ik heb helaas 2 klachten:
1. Een aantal dagen geleden is tijdens het wassen het cupje van het vloeibare wasmiddel vast komen te zitten tussen de was en het glaasje. Het cupje draaide dus niet meer mee en heeft het rubber van de wasmachine kapot gemaakt. Dit moest vervangen worden (in ons geval door Siemens). Voor de volledigheid: onze wasmachine is slechts een jaar oud, dus het kan niet aan de ouderdom van de machine liggen. Siemens heeft gisteravond het rubber vervangen, kosten: 140 euro. Deze schade valt niet onder de garantie van Siemens, omdat het een rubber betreft en ook niet onder de inboedelverzekering. Kunt u hier iets in betekenen?
2. Ook afgelopen week: nadat mijn kleding was gewassen en gedroogd ben ik uiteraard gaan strijken en zag ik in 2 kledingstukken allemaal donkere, beetje paarse vlekken zitten. Aangezien het de bonte was betrof en ik met gelijke kleuren was, vond ik dit vreemd (ook omdat het 2 verschillende ‘wasjes’ waren – roze en donker). Nu ik op deze site mijn eerste klacht bij u wilde melden, zag ik dat deze klacht veroorzaakt kan zijn door de Ariel gel. Wat kunt u hierin betekenen?

Ik heb ook een foto geupload. Beetje lastig te zien omdat ik er maar 1 kan uploaden. Het kapotte rubber is duidelijk te zien, in de roze trui zitten in de mouw vlekken en in het blauwe vest zitten links in het midden (rechts naast de naad) donkere vlekken.

Ik hoor graag van u!

Met vriendelijke groet,
Gerti Brevink

Gewenste Oplossing:

Dat laat ik aan u over.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM