Klacht: Geen doseerdop te krijgen

Zopiclon op 28 november 2023 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 28 november 2023

Een klant heeft Ariel-schoonmaakproducten besteld via Amazon, maar ontving geen doseerdop, die volgens de verpakking noodzakelijk is. Pogingen om een doseerdop te bestellen via de aangegeven website leidde tot een foutmelding, en het indienen van een klacht op de PG-website bleek onmogelijk. De klant is teleurgesteld, vooral omdat er twaalf flessen zijn aangeschaft zonder bijbehorende dop.

Mijn Klacht:

Ariel besteld via amazon. Geen doseerdop, terwijl je die wel nodig hebt volgens de verpakking. Google is je vriend, dus de site gevonden waar te bestellen.
Kies je voor Nederland, dan word je doorgestuurd naar lekkerinhetleven.nl om daar een 404 error te krijgen.
Klacht op de site van PG indienen is onmogelijk, omdat het formulier niet verstuurd wordt.
Inmiddels geen idee meer hoe je aan een doseerdop moet komen.
Helaas 12 flessen besteld.
Als die op zijn maar weer een merk dat een dop bijlevert.

Gewenste Oplossing:

Doseerdop krijgen of kunnen bestellen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ariel

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ariel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Zopiclon
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM