Klacht: Ariel All in 1 pods heeft mijn dekbedovertrek geruineerd

Ditmeenjeniet op 17 februari 2021 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 17 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al dik 20 jaar gebruik ik Ariel vloeibaar uit de grote flessen. Onlangs kocht ik de Ariel all in 1 pods en heb het vanochtend voor het eerst gebruikt. Ik heb mijn favoriete Essenza dekbedovertrek gewassen op 60 graden (waar ik voorheen nooit problemen mee hebt gehad en volgens de was instructies kan dit ook). Daarna 1 uurtje in de droger gestopt zoals gebruikelijk en toen ik het eruit haalde zag ik een enorme verkleuring. Het gele bloemerige overtrek was aan 1 kant verkleurd van geel naar groen!!! Hier baal ik enorm van want het is geen goedkope overtrek van Essenza. Ik hoop dat jullie met een oplossing kunnen komen.

Gewenste Oplossing:

Compensatie voor een nieuwe dekbedovertrek. Helaas is degene die ik heb niet meer te koop anders had ik hetzelfde weer willen hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ariel

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ariel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ditmeenjeniet
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM