Klacht: titanic exhibition kaartjes besteld, geen voucher gekregen

winn op 12 maart 2014 over actievandedag.nl in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
actievandedag.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Coupon Sites
Status Open
Datum 12 maart 2014

Een klant heeft op 12 maart via actievandedag.nl een duo-ticket voor de Titanic-expositie in Amsterdam gekocht, maar heeft geen voucher of e-mail ontvangen met de benodigde informatie om de tickets te verzilveren. Ondanks de bevestiging van de betaling via PayPal, wacht de klant nog steeds op de tickets en verzoekt om een snelle oplossing.

Mijn Klacht:

Ik heb via actievandedag.nl met paypal een duo-ticket gekocht op 12 maart voor de exhibition van titanic in amsterdamexpo. Op de site staat dat ik direct een email krijg na betaling met alle gegevens EN code erin, die ik kan verzilveren op amsterdamexpo.nl
Echter heb ik nooit een email mogen ontvangen terwijl ik wel een bevestiging heb ontvangen van paypal dat het betaald is. Ik zal graag mijn tickets willen ontvangen zo snel mogelijk.

Gewenste Oplossing:

Mijn verzilveringscode zo snel mogelijk toegestuurd krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar actievandedag.nl over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM