Klacht: Nabetaling AAOP en de gevolgen daarvan door fout ABP

theouithoorn op 02 juni 2014 over ABP in de categorie Pensioenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ABP has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf ABP
Categorie Pensioenen
Status Open
Datum 2 juni 2014

Een klant van ABP heeft sinds 2008 een aanvulling op zijn WIA-uitkering ontvangen, maar ontdekte in 2014 dat hij jarenlang te weinig AAOP had ontvangen. Na een herstelberekening ontving hij een bruto bedrag van 1777,29 euro, maar hield hier slechts 1037,09 euro aan over door hoge loonheffingen. De klant stelt dat de fout van ABP heeft geleid tot onterecht hoge belastinglasten.

Mijn Klacht:

krijg zins 2008 aanvulling op mijn wia-uitkering van UWV ofwel arbeidsongeschiktheidspensioen(AAOP) na ruim 8 jaar komen ze er in 2014 achter dat ze ze mij te weinig AAOP hebben uitbetaalt,heb een brief gekregen herstel berekening met datum 16 mei 2014,ik ben /wordt op twee manieren nu gepakt, 1: 8 jaar te weinig gehad 2: nu krijg ik mei 2014 een bruto bedrag van 1777,29, waar ik zeggen en schrijven 1037,09 aan overhoud, dit is 644,26 loonheffing en 95,94 bijdrage Zvw,als ze meteen de wet goed hadden gehanteerd zou ik minder loonbelasting hebben hoeven betalen daar 2014 iedereen een klap meer loonheffing moet betalen dus ook je loonbelasting absurd omhoog is gegaan,dus ik ook terwijl fout door ABP is gemaakt heb een brief waar ze hun welgemeende excuus aanbieden wat koop ik daar voor als ze van begin het goed hadden gedaan had het mij geld gescheeld,en daar nog nu als extra cadeau krijg ik een jaaropgave van 2014 als fiscale jaar met correctie er ook wordt meegenomen,dus valt jaarinkomen ook nog hoger uit.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM