Klacht: Hold-up!!

Gitarius op 12 april 2019 over ABP in de categorie Pensioenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ABP is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf ABP
Categorie Pensioenen
Status In behandeling
Datum 12 april 2019

Een klant van ABP uit zijn onvrede over een aanzienlijke verlaging van zijn pensioenpotten. Bij zijn laatste online bezoek op 21 februari 2019 had hij een huidige pensioenpot van €247.000 en een verwachte pot van €412.000, maar deze bedragen zijn inmiddels verlaagd naar respectievelijk €230.000 en €384.000. De klant beschrijft deze wijziging als een "overval op klaarlichte dag".

Mijn Klacht:

Als we de pensioenpremies van onze deelnemers alleen maar zouden opsparen, levert dat onvoldoende op om de pensioenen van te betalen. Door te beleggen verwachten we op de lange termijn een rendement te halen van gemiddeld meer dan 5% per jaar. aldus ABP.

Bij mijn laatste bezoek op mijn ABP online op 21-02-2019 was mijn persoonlijke pensioenpot als volgt:

– huidige pensioenpot op 21-02-2019 : € 247.000,-
– verwachte pensioenpot bij 67 jaar : € 412.000,-.

Maar vandaag merk ik tot mijn grote verbazing dat deze bedragen zijn verlaagd naar:
– huidige pensioenpot € 230.000
– verwachte pensioenpot 67 jaar € 384.000

Dat is niets anders dan een overval op klaarlichte dag: €17.000 nu en €28.000 binnen 7 jaar! En dat is niet de eerste keer!

De vraag is alleen wie de organisatoren zijn van dit soort overvallen! Wie kan straffeloos misbruik maken van vertrouwen van miljoenen Nederlandse werknemers, arbeiders en ambtenaren? Over hoeveel miljarden gaat het eigenlijk hier over?

Door te beleggen verwachten we (Werknemers van overheid en onderwijs? Of de beleggers?) op de lange termijn een rendement te halen van gemiddeld meer dan 5% per jaar. … ABP

5% van een pensioenpot van € 247.000,- twee weken geleden- is gelijk aan een mogelijke verhoging van €12.350,- die ik theoretisch zou kunnen verwachten dankzij het beleggingsbeleid van ABP. Maar i.p.v. verhoging is er nu sprake van een verdamping van €17.000.

Met andere woorden, ziet iedereen vandaag hoe productief het beleggingsbeleid van ABP is en hoe men samen met de beleggers 7% van de pensioenfonds buitmaak!!

De vraag is nu hoe de werknemers en vakbonden deze pil zullen gaan doorslikken en hoe ABP gaat dit allemaal toelichten?

Graag ontvang ik uw reactie!

Met vriendelijke groeten,
S.A.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat er sprake is van een foute berekening!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ABP over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABP in behandeling genomen

Bericht van ABP

7 jaren geleden - Beste Gitarius, Bedankt voor je reactie. Dat zijn goede vragen die je stelt. Ik ga dat voor je uitzoeken. Zodra ik meer weet, laat ik het jou direct weten! Met vriendelijke groet, Koen – Webcare Team ABP

Bericht van ABP

6 jaren geleden - Beste Gitarius, Mijn collega heeft aangegeven dat zij telefonisch contact met je heeft gehad. Heeft dat contact je vragen naar tevredenheid beantwoord? Ik hoor graag van je. Met vriendelijke groet, Koen - Webcare Team ABP

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Beste Koen, Bedankt voor uw interesse en voor uw inzet. Gisteren 23-04-2019 werd ik inderdaad gebeld door uw collega maar haar antwoord leek me helaas niet overtuigend. Ik heb haar daarom gevraagd om deze mededeling (verklaring van ABP) schriftelijk te doen en ik zou z.s.m. schriftelijk worden geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Gitarius

Bericht van ABP

6 jaren geleden - Beste Gitarius, Fijn om te lezen dat je contact hebt gehad. Wat rot dat het je niet volledig heeft kunnen helpen. Ik hoop dat je de schriftelijke informatie zo snel mogelijk ontvangt. Als er nog iets is wat we voor je kunnen doen, hoor ik het graag! Met vriendelijke groet, Koen - Webcare Team ABP

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM