Klacht: Eind van mijn opleiding

Dizjano op 30 augustus 2020 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Capabel Onderwijs has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 oktober 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Boutisma, Onderstaande klachtafhandeling heeft u ontvangen via e-mail van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep. Op 31 augustus 2020 heb ik uw klacht via klacht.nl ontvangen. U wilt nog een kans op het examen Engels te herkansen en...

Status Opgelost
Datum 30 augustus 2020

Een student heeft een klacht ingediend bij Capabel Onderwijs over het behalen van een Engels examen. Ondanks een score van 4,7 voor het mondeling examen, komt de eindscore op 4,4, waardoor de student net niet slaagt. De student wijst op persoonlijke omstandigheden, zoals een recente bevalling, die de voorbereiding op het examen hebben beïnvloed en vraagt om een herkansing.

Mijn Klacht:

Geachte Mevr/Mr

Betreft: Klaag indienen

Geachte mevrouw/ meneer

De reden van deze brief is dat ik een extraneus heb gekregen van maart tot september om mijn Engels te behalen, en mijn andere bpv af te ronden. Ik heb op 28 augustus mijn mondeling Engels gedaan en hiervoor een 4,7 gekregen, maar als alles bij elkaar geteld word kom ik op een 4,4 dus ik mis 1/10 punt om een 5 te krijgen. Ik heb dit besproken met desbetreffende leerkracht en met regio manager dat ik het graag weer wil doen omdat een week voor de examen ben ik bevallen en dat ik heel veel last had van naweeën waardoor ik niet goed kon concentreren en me zelf voorbereiden, ik ben toen toch gekomen omdat ik niet wou dat hun gaan denken dat ik geen interesse heb in me opleiding waardoor ik een onvoldoende heb gekregen. Hun antwoord erop was dat ze me al hebben gezegd dat ik het toch niet zou halen en dat dit me laatste kans was en succes verder in het leven. Ik ben daar totaal niet mee eens en zou graag willen vragen als ik of ik een herkansing mag krijgen om dit te doen. Mijn bpv examen die ik opnieuw heb gedaan zijn vanaf juni naar mevr Lilian gestuurd maar zij heeft er niet naar gekeken toen ik haar terug heb gebeld om te kijken wat de reden was was zij met vakantie gegaan. Mevr Anamarie Karsten zei tegen mij ze gaat er achteraan en naar kijken en een oplossing voor gaat doen om het kort te sluiten.

Hoop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd en als er nog vragen zijn kunt u mij daar informeren.

Mvg,
Mevr Boutisma

Gewenste Oplossing:

Een kans krijgen om Engels te herkansen en te behalen. Ik vindt dat er ook rekening met mij gehouden moet worden wegens me zwangerschap.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Capabel Onderwijs

Heeft op 12 oktober 2020 om 13:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Boutisma,

Onderstaande klachtafhandeling heeft u ontvangen via e-mail van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep.

Op 31 augustus 2020 heb ik uw klacht via klacht.nl ontvangen. U wilt nog een kans op het examen Engels te herkansen en te behalen zodat u uw diploma kunt ontvangen.

De klachtencommissie heeft uw klacht onderzocht en afgehandeld. De conclusie van dit onderzoek vindt u hieronder.

Bij de opleidingen is sprake van een maximale einddatum. De nominale opleidingsduur is 15 maanden, met 3 maanden gratis uitloop. In de onderwijsovereenkomst zoals door u en Capabel Onderwijs Groep ondertekend staat ook vermeld dat de looptijd van de onderwijsovereenkomst 18 maanden is. Als een student dan nog niet klaar is kan deze zich inschrijven als extraneus student. Dit staat o.a. beschreven in onze algemene voorwaarden, artikel 18, en de extraneusregeling (zie bijlage). In beide documenten staat beschreven dat de extraneusperiode maximaal 15 maanden kan duren. U bent de studie begonnen op 4 september 2017. De maximale opleidingsduur was daarmee verstreken per 3 juni 2020. Na 36 maanden vervalt de geldigheid van de behaalde resultaten (cijfers, examens). Dit was op 3 september 2020. De opleiding kan daarom niet na deze datum worden afgerond. U diende toch een verzoek in voor nog een extra verlenging. Capabel Onderwijs Groep heeft bij wijze van uitzondering en op verzoek uw opleidingsduur nog met een 6e termijn verlengd tot 4 september 2020 en een extra herkansing examen Engels ingepland. Dit examen heeft u helaas niet gehaald.

De vestigingsmanager en betrokken docenten zijn in samenspraak met de directie van Capabel Onderwijs Groep tot de conclusie gekomen niet een uitzondering te kunnen maken en nogmaals uw opleidingsduur te verlengen. U heeft de extra kans al gekregen en helaas niet kunnen benutten. Ook heeft u nog andere onvoldoendes open staan (beroepsgerichte examens) en heeft u voor een aantal examens Nederlands en Engels het aantal maximum herkansingen bereikt.

De klachtencommissie acht uw klacht naar aanleiding van bovenstaande dan ook als ongegrond.

Helaas is een extra verlenging van uw opleiding niet meer mogelijk.

Wij verwachten hiermee uw klacht afgehandeld te hebben.

Met vriendelijke groet,

Klachtencommissie
Capabel Onderwijs Groep

Alle klachten die gemeld zijn door Dizjano
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM