Klacht: Corona maatregels

Gonzales40 op 19 juli 2020 over Wereldtuinen Mondo Verde in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 19 juli 2020

Een gezin dat jaarlijks het park Wereldtuinen Mondo Verde bezoekt, uit zijn teleurstelling over de coronamaatregelen. Ze ervaren de verplichte all you can eat als teleurstellend en zijn geschokt door het aantal bezoekers dat zonder coronacontrole werd toegelaten, wat leidde tot drukte en lange wachttijden. Na twee uur besloten ze het park te verlaten, wat resulteerde in een teleurstellende ervaring voor hun gezin.

Mijn Klacht:

Wij zijn fan van de prachtige tuinen en bezoeken dit park jaarlijks. De verplichte all you can eat was geen hoogvlieger en vanwege een overbevolkt park enkel beschikbaar als men bereid was om minimum een uurtje aan te schuiven. Wat absoluut onbegrijpbaar was ,was het aantal bezoekers dat zonder enige vorm van corona controle werd toegelaten en op elkaar gepropt zat. Mondmaskers en afstand houden waren hier blijkbaar niet aan de orde. Idem voor de wachtrijen aan kassa en attracties. Na slecht twee uur besloten wij met ons gezin het park te verlaten. Dure en teleurstellende affaire voor ons gezin van vijf.

Gewenste Oplossing:

Respect voor de Coronacrissis en zijn slachtoffers , door bezoekers capaciteit te controleren. Bvb tijdslot aankomst aantal online ticketverkoop te beperken. (Bvb zoals buregerszoo)

Geld terug of voucher voor een nieuw dagbezoek in betere omstandigheden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Wereldtuinen Mondo Verde

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Wereldtuinen Mondo Verde nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Gonzales40
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM