Klacht: Te weinig uitbetalen

Descor1995 op 27 april 2018 over YoungCapital in de categorie Vacaturesite

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
YoungCapital has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Hey Desiree, Vervelend dat er wat verwarring is geweest omtrent jouw verloning. We hebben zojuist met jouw recruiter gebeld. Zij gaf aan al contact met jou gehad te hebben, en dat jullie het probleem eigenlijk al samen hebben opgelost. Wij...

Categorie Vacaturesite
Status Opgelost
Datum 27 april 2018

Een werknemer van YoungCapital heeft klachten over onjuiste uitbetalingen van gewerkte uren. Na een eerdere correctie van een foutieve uitbetaling, ontdekte de werknemer dat er opnieuw minimaal 15 uur niet was uitbetaald, ondanks dat deze uren wel zijn gewerkt. De werknemer heeft dit probleem gecommuniceerd, maar de onvrede over de loonstroken blijft bestaan.

Mijn Klacht:

In het begin werd ik een uur te weinig uitbetaald en had zowel Young Capital als Arvato mij op Zwangerschapsverlof gezet, terwijl ik gewoon gewerkt had. Dit is snel gecorrigeerd en voor de rest van de tijd heb ik ze niet meer kunnen betrappen op grove fouten. Tot nu.

Na een mail te hebben ontvangen over week 16 dat met de uren iets fout was gegaan in het systeem. Nadat ik had besloten om voor de zekerheid naar alle uren van de weken ervoor, van de afgelopen maand te controleren na een nog lager salaris te hebben ontvangen dan normaal, ben ik erachter gekomen dat ik minimaal 15 uur te weinig uitbetaald ben geworden. Op geen enkel loonstrookje staat dat ik 30 uur minimaal gewerkt heb, terwijl dat wel degelijk heb gedaan en ook zelfs per vergissing een kwartier eerder ben begonnen. Zelfs in die week komt niet eens in de buurt van de 30.

Het gevoel hebben dat Young Capital samen met Arvato fraude aan het plegen is, heb ik dan ook het gevoel dat ze hier niets aan gaan doen en dat ze dit niet gaan corrigeren.

Gewenste Oplossing:

Echt tevreden zal ik bij een oplossing niet zijn, maar ik eis een enorme vergoeding, ook vanwege eerder gemaakte fouten. Verder eis ik ook een vermeerderd salaris nu ze duidelijk laten blijken dat ze mij te duur vinden en daarom maar mij veel te weinig uit betalen, Verder eis ik ook dat ze met een verklaring komen en wil ik weten wat de oorzaak is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar YoungCapital over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door YoungCapital in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat YoungCapital een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

YoungCapital

Heeft op 30 april 2018 om 11:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hey Desiree,

Vervelend dat er wat verwarring is geweest omtrent jouw verloning. We hebben zojuist met jouw recruiter gebeld. Zij gaf aan al contact met jou gehad te hebben, en dat jullie het probleem eigenlijk al samen hebben opgelost. Wij sluiten vanaf deze kant de klacht af. Mocht er toch nog iets zijn kun je altijd contact met ons op te nemen via [email protected]!

Groetjes,

Team Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM