Klacht: Broodjes

L.Nikita op 30 januari 2018 over Subway in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Subway
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 30 januari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hallo ik heb kortgeleden een bestelling gedaan bij een van jullie faciliteiten in leeuwarden en het helft van het broodje was maar gedaan ze waren koud en niet geroosterd terwijl ik daar wel om had gevraagd ook was de saus bij mijn broodje verkeerd en mijn vriend zn broodje had maar op de helft saus ook waren de broodjes vochtig en kleverig ik hoop dat hier wat aangedaan kan worden want ik betaal niet voor niks 16 voor 2 broodjes

Gewenste Oplossing:

Mn geld terug of een gratis broodje want allebijde broodjes waren verkeerd

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Subway

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Subway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM