Klacht: Niet te geloven

user-1239278 op 15 september 2017 over TurboTheorie.nl in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
TurboTheorie.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 juni 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Hatice Yilmaz, We kunnen de aanmelding helaas niet terug vinden in ons systeem. Zou je even contact kunnen opnemen met ons, zodat we dit verder kunnen uitzoeken? We horen het graag van je. Je kan ons bellen op (085)...

Status Opgelost
Datum 15 september 2017

Een klant van TurboTheorie.nl diende een klacht in nadat hij zijn theorie-examen had afgelegd en was gezakt. Hij had een herkansing aangevraagd, maar werd onverwachts ziek en belandde in het ziekenhuis. Ondanks dat zijn moeder het bedrijf op de hoogte bracht van zijn situatie, ontving hij een sms met een rekening van €130,- voor afwezigheid zonder melding.

Mijn Klacht:

Omdat Klacht.nl mensen serieus neemt en eerder mijn klacht heeft behandeld wil ik mijn klacht over Turbotheorie hier melden.
In augustus heb ik mijn theorie examen daar afgelegd en ben ik gezakt.
In het begin heb ik €100.- betaald hiervoor, voor een herkansing zou ik de helft kwijt zijn. Daarom heb ik een herkansing aangevraagd.
In de nacht is het heel slecht gegaan met mij en werd ik wakker in het ziekenhuis. Ik heb mijn moeder verteld hierover en ze heeft ze gebeld en ingelicht over mijn situatie. Ze begrepen het en het was goed.

Vandaag krijg ik een sms van ze met dat ik €130.- euro moet betalen omdat ik afwezig was zonder te melden. Wat ze niet begrijpen is dat ik niet kan voorspellen dat ik zo ziek ga worden. Daarnaast beweren ze niet ingelicht te zijn, terwijl me moeder ze persoonlijk heeft gesproken wat ik ook kan bewijzen.

;

Ik heb ze net telefonisch gesproken en het ging om processen en de algemene voorwaarden van het bedrijf. Ze zei dat ze me moeder wel heeft gesproken maar dat ze geen 2e x is teruggebeld. We zijn gestopt met het gesprek want mevrouw begreep mijn kant van het verhaal niet, en ik begreep haar reactie niet.
Graag wil ik weten wat mijn rechten zijn en wat ik kan doen om dit op te lossen.

Ik heb het gemeld via de website maar dit x kreeg ik geen bevestiging per mail dus probeer ik het op deze manier te melden.
Jullie zijn geweldig, en alvast heel erg bedankt voor alle moeite.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ze begrijpen dat dit oneerlijk is en dat ze iemand niet kunnen straffen door €130.- te eisen omdat iemand ziek is geworden en dit ook heeft gemeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar TurboTheorie.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door TurboTheorie.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat TurboTheorie.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

TurboTheorie.nl

Heeft op 15 juni 2021 om 16:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Hatice Yilmaz,

We kunnen de aanmelding helaas niet terug vinden in ons systeem. Zou je even contact kunnen opnemen met ons, zodat we dit verder kunnen uitzoeken? We horen het graag van je.

Je kan ons bellen op (085) 064 5060 en vragen naar Dennis of Surin.

Met vriendelijke groet,

Team TurboTheorie.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM