Klacht: Uitschrijven van de opleiding

Pijnlijk op 12 januari 2017 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Capabel Onderwijs has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Touzani, De klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep heeft per e-mail u een brief gezonden ter afhandeling van uw klacht. De klachtencommissie heeft u klacht ongegrond verklaard. Uit uw correspondentie aan Capabel Onderwijs Groep in 2013 blijkt alleen dat...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 12 januari 2017

Een student heeft geprobeerd zich uit te schrijven voor een opleiding bij Capabel Onderwijs, maar ondervond problemen met het annuleren. Na telefonisch contact en het indienen van een schriftelijke aanvraag via de post, ontving de student na twee maanden een acceptgiro voor het lesgeld, wat leidde tot verdere verwarring. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Door mijn mogelijkheid op de arbeidsmarkt te vergroten heb ik de moed genomen om eens een opleiding te volgen via Capabel.. na overleg met mijn leidengevende vond ze dat ik maar eens een opleiding via het bedrijf het beste kan doen. Ik heb toen binnen de termijn gebeld en uitgelegd dat ik de opleiding wil gaan anulieren. Aan de telefoon krijg ik te horen u kunt het pas anulieren als u een bevestiging toegestuurd krijgt. Ik heb toen netjes weer gebeld en werd toen gevraagd dit eens schriftelijk in te dienen, nog gevraagd kan dit via mail nee, dat is helaas niet mogelijk u zult het toch via de post doen. Ik heb het toen netjes via de post gedaan en dacht daarmee beëindigd te zijn.. na twee maanden ongeveer kreeg ik een acceptgiro om het lesgeld te voldoen.. althans termijn.. dus weer kontact opgenomen en zeiden o’ wat raar we gaan hier er achterna.. vervolgens krijg ik weer een aanmaning om het bedrag in één keer te betalen anders wordt het naar de deurwaarder gestuurd.. weer uit paniek gebeld.. dan krijg ik te horen ” meneer u dient het gewoon te betalen hoe vervelend het ook voor u is”. Door zelf daar naar toegegaan en mijn verhaal te doen bleef ik maar het zelfde te horen.. intussentijd ben ik verhuisd na een jaar later kreeg ik een brief van GGN.. toch eens met GGN overgehad, en GGN zegt wij kunnen niets doen je moet het maar met Capabel overhebben..

Daar kwam ik dan met een schuld van bijna 6000 euro die ik als nog moest betalen.. want immers kan ik het niet bewijzen dat ik tijdig heb geannuleerd omdat ik het niet getekend heb opgestuurd.

Desondanks vroeg ik aan Capabel of ik dan maar toch tot een tegemoetkoming komt door de opleiding toch of andere mogelijkheden.. het doet enorm pijn als je zomaar 6000 en nogwat zomaar hebt betaalt..

Ik heb enorm spijt dat ik op deze onderwijsinstelling inaanmerking ben gekomen.. want het heeft mij diepe schade geleverd..

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas te vreden als ze op ze minst met zo iemand dan ingesprek gaan..

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Capabel Onderwijs

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Capabel Onderwijs nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Capabel Onderwijs

9 jaren geleden - Geachte heer Touzani, U ontvangt per e-mail van de klachtencommissie een ontvangstbevestiging van uw klacht. De klacht zal in behandeling worden genomen. Met vriendelijke groet, Gerda van Norden Secretaris klachtencommissie Capabel Onderwijs Groep

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Capabel Onderwijs

Heeft op 24 januari 2017 om 15:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Touzani,

De klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep heeft per e-mail u een brief gezonden ter afhandeling van uw klacht. De klachtencommissie heeft u klacht ongegrond verklaard. Uit uw correspondentie aan Capabel Onderwijs Groep in 2013 blijkt alleen dat u wilde starten met de opleiding Persoonlijk Begeleider Specifieke Doelgroepen en niet dat u heeft geannuleerd. Zie voor de tekst afhandelingsbrief hieronder.

De heer Y. Touzani
Doendijnstraat 128
2526 PP DEN HAAG

Utrecht, 24 januari 2017

Betreft: afhandeling klacht
Ons kenmerk: 304538

Geachte heer Touzani,

Op 12 januari 2017 heb ik uw klacht via klacht.nl ontvangen. Uw klacht betreft het moeten betalen van de annuleringskosten van de opleiding Persoonlijk Begeleider Speciale Doelgroepen.

In opdracht van de klachtencommissie heeft mevrouw A. Krikke, directeur Capabel Onderwijs Groep uw klacht onderzocht en afgehandeld. Haar conclusie vindt u hieronder.

U schrijft in uw klacht dat u de opleiding waarvoor u zich had aangemeld op tijd heeft geannuleerd en dus geen annuleringskosten hoeft te betalen. Dit klopt echter niet, zie hieronder de volgorde in tijd van de correspondentie die u heeft gestuurd, met daarachter in kort de inhoud van deze correspondentie.

Datum Inhoud
14 maart 2013 U meldt zich aan voor de opleiding Persoonlijk Begeleider Gehandicaptenzorg en dezelfde dag mailt u dat u uw aanmelding wilt wijzigen van opleiding naar de opleiding Persoonlijk Begeleider Specifieke Doelgroepen.
29 maart 2013 U geeft aan in een e-mail dat u in april 2013 wilt starten met de opleiding in Utrecht
1 april 2013 U mailt een scan van de OOK, uw kopie ID en uw diploma’s
9 april 2013 U mailt dat u in Utrecht wil starten met de opleiding

Uit bovenstaande correspondentie blijkt dat u wilde starten met de opleiding en dat u zich niet heeft afgemeld. We hebben bovenstaande correspondentie allemaal in ons studentvolgsysteem staan en dienen hiervoor als bewijs.

De klachtencommissie acht uw klacht als ongegrond. We verwijzen u voor verdere communicatie naar de deurwaarder.

Met vriendelijke groet,

Gerda van Norden
Klachtencommissie
Capabel Onderwijs Groep

Pijnlijk

Heeft op 08 juni 2017 om 15:39 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

dit is voor mij niet opgelost, ik zou enkel zo veel procent moeten betalen vanwege me afmelding al volgens de capabel voorwaarden.. terwijl ik nu het gehele bedrag van bijna 6000 euro heb moeten betalen.. ik zal hierover jurisdhw advies voor inwinnen blijkbaar wilt capabel onderwijs geen enkel gehoor of mede werking verlengen of haar fouten erkennen.. vandaar dat velen bedrijven niet met capabel in zee willen gaan.. of mensen aannemen met de capale diploma met name de zorg en welzijns sectore..

En het gegevenssysteem komt blijkbaar niet geheel overheen met de e-mailen dat ik heb moeten mailen naar jullie.. daarnaast stap ik ook eens naar de onderwijscommisie hierover

Alvorens bedankt voor jullie tijd

Met vriendelijke groet

Salih touzani

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM