Klacht: Buitenlandse belastingbetaler rechteloos?

VHH op 28 oktober 2016 over Belastingdienst in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 28 oktober 2016

Een buitenlandse belastingbetaler heeft in februari 2016 aangifte gedaan bij de Belastingdienst Buitenland, maar heeft sindsdien geen voortgang gezien. Na meerdere telefoontjes kreeg hij te horen dat de aangifte onder behandeling is, maar dat er geen vaste termijnen zijn voor de afhandeling, wat leidt tot frustratie over de lange wachttijd.

Mijn Klacht:

Klacht komt overeen met klacht \”nvj\”, geplaatst op 24 oktober 2016. In februari 2016 (!) aangifte gedaan als buitenlandse belastingplichtige bij Belastingdienst Buitenland, kantoor Heerlen, inclusief de vereiste inkomensverklaring. Tot op heden 4 keer telefonisch contact opgenomen. In juni kreeg ik te horen dat de aangifte in goede orde was ontvangen en onder behandeling was genomen. De laatste keer kreeg ik, op navraag, te horen dat de Belastingdienst Buitenland geen enkele termijnen hanteert, dat zij STREVEN om de aangiftes binnen één jaar af te handelen, maar dat zij volgens de wet hiervoor 3 jaar de tijd mogen nemen. Het verschil met \”gewone\” aangiftes door Nederlandse belastingplichtigen werd verklaard door de bewering dat buitenlandse aangiftes handmatig moeten worden verwerkt. Er is dus of sprake van achterstallig onderhoud in Heerlen, of van discriminatie van de buitenlandse belastingplichtige, of allebei.

Gewenste Oplossing:

1. Aanpak van de ongelijke handeling buitenlandse versus Nederlandse belastingplichtigen.
2. Onmiddellijke afhandeling van mijn aangifte met onmiddellijke teruggave.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM