Klacht: Vroegtijdig sluiten

M.zymberi op 29 augustus 2016 over Subway in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Subway
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 29 augustus 2016

Een klant heeft geklaagd over het filiaal van Subway in Dordrecht, waar hij op 29 augustus 2016 om 19:38 uur binnenkwam, terwijl de zaak nog 20 minuten open zou moeten zijn. Hij ervoer dat het personeel het filiaal al had afgesloten en hem met een slap excuus de deur uitwerkte, wat hij als onacceptabel beschouwt.

Mijn Klacht:

Geachte heer mevrouw ,

29 augustus 2016 ,
Betreft filiaal Dordrecht subway

Om precies 19:38 uur looper ik samen met mijn broertje uw filiaal binnen, snikkend naar een heerlijk subway broodje.
Normaal gesproken is de service perfect maar deze meer stonden er wel dames die de zaak al volledig hadden afgesloten, terwijl ze nog ruim 20 minuten open had moeten zijn.

Dit kan toch niet , vind verre weg van normaal om met een slap excuse de deur uitwerken gezet. Omdat de 2 meiden vroeg naar huis wouden.

Met vriendelijke groet

Mehdi Zymberi
[email protected]

Gewenste Oplossing:

Ik kom wel vaker rond de late tijd en zal dan ook geen weer verwachten dat het niet meer voorkomt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Subway

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Subway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM