Klacht: Boete door te weinig parkeerplaatsen bij het elysium

Silvia77dp op 01 mei 2016 over Elysium Sauna Welness in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 1 mei 2016

Een bezoeker van Elysium Sauna Wellness heeft een klacht ingediend over het gebrek aan parkeerplaatsen, wat leidde tot een boete voor verkeerd parkeren. De klager vindt het onterecht dat er geen alternatieve parkeeroplossingen worden aangeboden en beschouwt het uitdelen van boetes door de politie als een manier om bezoekers te dwarsbomen, ondanks het tekort aan parkeerplekken.

Mijn Klacht:

Kom voor een heerlijk dagje relaxen wat we ook zeer zeker gedaan hebben . Er werd wel vermeld dat je de auto in de desbetreffende parkeer vakken neer moet zetten . Anders is er een kans op een bekeuring . Wat ik dan een nadeel van het elysium vond is dat ze niet met oplossing komen om je auto ergens anders te parkeren zodat je geen boete krijgt . Dan vind ik het nog eens laf van de politie om zo makkelijk een boete uit te schrijven voor eigen target gewin . Terwijl de politie weet dat er te weinig parkeer plek bij het elysium is . Ik ben van mening dat de politie daar allen boetes uit deelt om bezoekers van het elysium dwars te zitten. Deze agent zal wel goed slapen . Jammer van de onrust die hij bij de bezoekers van elysium moet brengen

Gewenste Oplossing:

Denk dat de politie niet zo moeilijk moet doen op drukke dagen van het elysium . Er zijn nou eenmaal te weing parkeerplaatsen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Elysium Sauna Welness

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Elysium Sauna Welness nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM