Klacht: klacht over verzekeringsarts

Ziektewet1 op 23 december 2015 over UWV in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf UWV
Status Open
Datum 23 december 2015

Na een lange wachttijd van vier maanden had de klager eindelijk een afspraak met een UWV-arts, maar moest 35 minuten wachten vanwege de file van de arts. Tijdens het gesprek voelde de klager dat het gesprek gehaast verliep en dat er onvoldoende tijd was voor een grondige behandeling van haar situatie, die verband hield met complicaties na de bevalling van een eeneiige tweeling.

Mijn Klacht:

Gisteren had ik na 4 maanden wachten op een afspraak eindelijk dan een gesprek met een uwv arts om 10:15 uur. Het was afdeling ziektewet, ziekmelding nav bevalling van een 1eiig tweeling en vele complicaties daar omheen. Nou heb ik de gewoonte om voor elke afspraak (niet alleen uwv afspraken) ruim voor tijd van huis voor het geval bijzonderheden zich voor doen tijdens m’n reis (file, vertragingen etc). Ik was daar dan ook 20 min voor de afspraak. Dit geldt niet voor de verzekeringsarts. Zij heeft mij 35 min laten wachten, ik ben 10:50 geholpen; omdat ze in de file stond. Eenmaal binnen begon het gesprek in vogelvlucht en werden er vragen gesteld om maar snel alles af te handelen. Ik gaf zoals zij dus wensen overal antwoord op omdat ze dat ook in de brief vermelden. Er staat; het is van belang om mee te werken zodat de arts een duidelijke beeld heeft van de klachten. Halverwege het gesprek had het systeem weer de inmiddels bekende mankementen; alles liep vast. Na 10 min zegt ze doodleuk dat ze genoeg weet en ik inderdaad nog niet belastbaar ben en nog voor een bepaalde tijd moet herstellen, maar dat t niet te maken heeft met m’n zwangerschap en bevalling. Nou weet ik dat het uwv er alles op zet om de uitkering zo laag mogelijk te houden. Aangezien klachten ontstaan door zwangerschap en bevalling 100% wordt uitgekeerd. Ik gaf aan dat ik t daar niet mee eens ben en daar in bezwaar zal gaan. Toen ontstond er een discussie. Zij vertelde me met een kille blik in haar oog dat mijn soort altijd kinderen medicineert. Ik wist voor gisteren niet eens dat je iets kon medicineren. Ik gebruik dus mijn kinderen om ziek te zijn. Dit heeft flink op mij ingehakt en heeft mijn situatue vergergerd. Ik zit sinds de keizersnede met een flinke rotgevoel. Toen ik dat zei en ik aangaf dat ze haar grens heeft overschreden; heeft ze misbruik gemaakt van de situatie door te zeggen dat ik weerbaar ben en totaal niet overkom als iemand die klachten heeft. Daarna zegt ze; ik meld je beter per eind januari. Ik heb nu genoeg tijd aan u besteed, u mag gaan. Ik zat net 10 minuten binnen. Ze stond op en deed de deur open voordat ik een reactie kon geven. Ik zit nu met zoveel frustratie en onbeantwoorde vragen en spijt. Mijn gedachte vertelt me elke keer dat ik stom ben geweest om zo lang te wachten; dat hadden zij andersom ook niet gedaan. Ik had na 15 minuten wachten weg moeten gaan. Ik voel me benadeeld, uitgedaagd en belazerd. Ik wil het liefst opnieuw gezien worden door een andere arts. Maar weet nu niet wat ik moet doen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik opnieuw gezien word door een andere arts, die de tijd neemt voor het gesprek. Zonder mankementen vanuit t uwv en personeel die adequaat en professioneel omgaat met cliënten.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over UWV

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over UWV nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM