Klacht: Zogenaamde betalingen

Kay savic op 11 augustus 2015 over Huurwoningbemiddeling.nl in de categorie Websites - Woningen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Huurwoningbemiddeling.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Savic, Op 27 maart 2015 heeft u ingeschreven voor de gratis nieuwsbrief. Vervolgens heeft u op 27 maart 2015 deze gratis inschrijving omgezet naar een betaald abonnement van 19,95 euro per maand om meer gegevens in te kunnen...

Status Opgelost
Datum 11 augustus 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Jullie zouden 1 malig 15€ van mn rekening afhalen. Vervolgens halen jullie elke maand 20€ eraf. Ik heb me al 4x uitgeschreven maar jullie blijven incasseren. Nu krijg ik een mail dat jullie het geld willen anders sturen jullie het na een incassobureau. Ik kan nergens bellen en ben zo klaar met jullie. Ik ga deze rekeningen ook niet betalen!

Gewenste Oplossing:

Wanneer jullie mij met rust laten en ik het bedrag niet hoef te betalen aangezien jullie het 1x zouden doen en ik me constant bij jullie uitschrijf maar toch aan jullie vast zit!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Huurwoningbemiddeling.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Huurwoningbemiddeling.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Huurwoningbemiddeling.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Huurwoningbemiddeling.nl

Heeft op 12 augustus 2015 om 07:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Savic,

Op 27 maart 2015 heeft u ingeschreven voor de gratis nieuwsbrief. Vervolgens heeft u op 27 maart 2015 deze gratis inschrijving omgezet naar een betaald abonnement van 19,95 euro per maand om meer gegevens in te kunnen zien en/of om te reageren op het woningaanbod. Dit lidmaatschap is op uw verzoek op 11 augustus 2015 door ons stopgezet. Wij hebben van u geen eerdere opzegging ontvangen.

Na uw betaling op 27 maart 2015 heeft u van ons een betalingsbevestiging ontvangen waarin u o.a. kunt lezen: Het systeem zal aan de hand van het door u gekozen abonnement automatisch opnieuw incasseren voor de door u gekozen periode. U kunt uiteraard zelf een abonnement op elk gewenst moment stopzetten.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice Huurwoningbemiddeling.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM