Klacht: geld afgeschreven geen toestemming voor gegeven

pauw1965 op 28 juli 2014 over BeauPure in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BeauPure has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf BeauPure
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 28 juli 2014

Een klant van BeauPure heeft twee proefmonsters besteld via een Facebook-link en gaf toestemming voor het afschrijven van 6,95 euro per monster. Echter, er werd zonder toestemming 24,90 euro afgeschreven voor een maandpakket dat niet was besteld. De klant heeft geprobeerd het bedrag terug te boeken en ervaart problemen met de bereikbaarheid van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 proef monster besteld via een link van facebook en het zou 6,95 per proefmonster voor verzendkosten zijn. Ik heb 2 proefmonsters besteld dus 2 keer machting afgegeven om het bedrag af te schrijven. en de proefmonsters waren ook echt monstertjes zo klein. En nu wordt er zo maar 24,90 afgeschreven voor een maandpakket wat ik helemaal niet heb besteld en geen toestemming heb gegeven. Ik heb dit bedrag laten terug boeken. dit bedrijf is op geen enkele maniet bereikbaar. Om zomaar de machting te gebuikten voor de maand pakket wat duidelijk erbij gezegd werd zonder enige verplichting.

Gewenste Oplossing:

Dat ze mijn automatische incasso stop zetten. En vind dit hele vieze internet verkopen en luizen duizende mensen erin. Die misschien moeilijk zijn met internet bankieren en hun zo hun geld houden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BeauPure

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BeauPure over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BeauPure nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM