Klacht: Afschrijven van bedragen zonder inschrijving en toestemming.

nalani op 30 juni 2014 over voordelengids in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 8 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Het bedrag wordt zsm teruggestort.

Status Opgelost
Datum 30 juni 2014

Een klant heeft vier jaar geleden zijn voordelenpas opgezegd via een bevestigde e-mail, maar ontvangt nog steeds jaarlijks een bedrag van 34,95 euro van zijn rekening. Ondanks het ontbreken van communicatie en het niet ontvangen van een voordelenpas, blijft het bedrijf geld afschrijven, wat leidt tot frustratie bij de klant. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

4 jaar geleden heb ik via email mijn voordelenpas opgezegd. Ik deed dit via email, want dat werd zo aangegeven. Ik heb een bevestigde email terug gekregen. Nou hoor ik van mijn bank, dat er elk jaar sinds 2010 nog steeds 34,95 euro van mijn rekening wordt afgetrokken. ik krijg geen emails of brieven of reclame van jullie. ik heb zelf geen voordelenpas gekregen voor de afgelopen jaren. Dus ga ik ervan uit dat ik sta uitgeschreven. Hoe kan het dan dat er toch nog geld van mijn rekening wordt afgeschreven? 4 dagen geleden waren jullie zo brutaal dat weer te doen. En op dit punt ben ik mij zeer aan het ergeren.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik mijn geld van 2011 t/m 2014 terug gestort krijg.
Dat wil dus zeggen, 4x 34,95 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door voordelengids in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat voordelengids een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

voordelengids

Heeft op 08 juli 2014 om 13:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het bedrag wordt zsm teruggestort.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten