Klacht: Afschrijving geld

Rebsje op 29 mei 2014 over BeauPure in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BeauPure has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf BeauPure
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 29 mei 2014

Renske van G heeft een klacht ingediend bij BeauPure over een ongewenste afschrijving van geld voor een proefmonster. Ze stelt dat er geen duidelijke informatie was over een abonnement en heeft het pakket teruggestuurd, terwijl ze ook een terugboeking via de bank heeft aangevraagd. Ondanks haar pogingen om contact op te nemen met het bedrijf, ontvangt ze nu een betalingsverzoek met extra kosten, waar ze niet mee akkoord gaat.

Mijn Klacht:

Ik heb gebeld dat er zomaar geld afgeschreven werd naar het proef monster van 1 euro.
Het abonnement word stop gezet.ik heb aangegeven dat er bij de mini geen brief zat waarbij ik kon zien dat ik er aan vast zat.
Ik heb dit gemeld bij het bedrijf en zij geven aan het pakket terug te sturen.dit heb ik gedaan. Ondertussen heb ik de bank het geld terug laten storten. Ik heb namelijk geen toestemming gegeven voor automatische incasso. Nu krijg ik een mail dat ik nog moet betalen en administratie kosten erbij komen. Hier ga ik niet akkoord mee. Ik heb ze geprobeerd te bellen maar geen reactie. Mailen kan ook niet. Ik hoop dat ik hier geholpen wordt. Anders ga ik terug naar de bank en laat ik het terug storten en ga ik andere maatregelen ondernemen,

Met vriendelijke groet,

Renske van Gestel

Gewenste Oplossing:

Als ik door het bedrijf met rust gelaten word en er geen geld van me rekening zonder toestemming afgeschreven word.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BeauPure

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BeauPure over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM